Ha elfogadjuk, hogy a járvány visszatérése reális veszély és azt is, hogy az egyetlen megoldás erre a vakcina, muszáj beszélnünk arról, valójában magánügy-e a kérdés: oltatni vagy nem otlatni?
Szlovénia az Európai Unió (EU) mechanizmusán keresztül kap vakcinát, és csak az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) által jóváhagyottakat használja.
A tárcavezető hozzátette, akkor írja alá a vakcina alkalmazását, ha a miniszterek többsége támogatni fogja ezt a lépést.
A ferences szerzetes a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett oltóanyagot választotta a csíkszeredai oltási maratonon.
Ezentúl már csak Pfizerrel fognak oltani a rendelőintézetben.
Nyáron be kellene oltani az iskolásokat.
A párt állítása szerint, mivel Szlovákia elutasította, hogy visszaadja a vakcinákat Oroszországnak, teljes mértékben az itteni kormányt terheli a felelősség azért, hogy mi lesz a vakcinákkal.
Ursula Vond der Leyen rámutatott, az EU a legnagyobb exportőr, már 220 millió adagot, vagyis csaknem ugyanakkora mennyiséget szállított a világ más térségeibe a Covid-19 elleni oltóanyagokból, mint amennyit lakossága védelmére felhasznál.
A megállapodás előírja, hogy az oltóanyag-előállítás bázisának az Európai Unióban kell lennie, és az alapvető összetevőit is az unióból kell beszerezni.
Bősön, Dercsikán, Csallóköznádasdon és Felbáron 200 ember beoltásával megkezdődött a Nagyszombat megye által szervezett mobil vakcináció.
Érvénytelen lett az az önkormányzati határozat, mely áprilisban kötelezővé nyilvánította a koronavírus elleni védőoltást.
Eddig Pozsony megye 235 278 lakosa kapta meg az első és 116 090 lakosa a második adag vakcinát.
Az emberközpontú gazdaságért felelős uniós biztos szerdán Brüsszelben kijelentette, a járvány legyőzéséhez tényleges intézkedésekkel alátámasztott globális szolidaritásra van szükség.
A súlyos betegségben szenvedőknek is ajánlott az oltás.
Az Állami Gyógyszerfelügyelet hasznos tanácsokat tett közzé az emlékeztető oltásra várakozóknak.
Sokan pénzt ajánlanak az idős embereknek, hogy elkísérhessék őket az oltásra, és ők is megkaphassák a vakcinát.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön az MKP székházában tartott sajtótájékoztatót.
Ha minden jól alakul, akár a háziorvostól is megkaphatjuk az oltást.
Azok, akiket a héten az AstraZeneca első adagjával oltották volna, Pfizer-vakcinát kapnak.
Egy kisvárosnyi embert szeretnének beoltani hétvégenként.