A vadgazdálkodás gondozást, tervezést és felelősségteljes hasznosítást is jelent, állítja Geri Csaba, a kisújfalui vadásztársaság vadászgazdája.
A Szlovák Vadászkamara 2020 októberének végén egy petíciót indított a vadászok érdekeinek védelme céljából.
A szlovákiai gazdák is attól tartanak, hogy rövid időn belül a Felvidéken is megjelenik a jelentős gazdasági kárral járó, az emberre nem veszélyes megbetegedés.