1938. év őszén a legszebb magyar remények szökkentek szárba, teljes jogszerűséggel és békés eszközökkel.
Hogy felfogjuk Trianon elképesztő súlyát, érdemes megvizsgálni, más "bűnös" államok milyen békét kaptak a nyakukba.
Lehet-e a trianoni szerződést békediktátumnak nevezni?
Csak egy szó: TRIANON. S ebből érteni kell. Annak, aki érteni akar. Annak, ki nem csupán állampolgársága s lakhelye, meg akár nemzetisége és első beszélt nyelve okán magyar.
A magyarországi filmszínházakban november 10-én kezdik vetíteni a Béke – A nemzetek felett című dokumentum-játékfilmet.
Szerintem Trianon az a százéves folyamat, amely során az elszakított magyar nemzetrészek szenvedése, gyakori megalázása, erőltetett asszimilációja napjainkban is folytatódik.
Kiderül, hogyan szavazna a felvidéki magyarok által lakott területek jövőjéről döntő népszavazáson Csáky Pál, és miért tartja magát pszichoirredentának Hunčík Péter.
A fesztiválnyitányt mindenütt, így Komáromban is a református nagytemplomban megtartott istentisztelet jelentette, amit a fesztiválozók látványos felvonulása követett.
Az első világháború kitörésekor pár tucat álmodozón kívül senki sem gondolta, hogy valamikor létrejöhet egy Csehszlovákia nevű állam...
A keleti régiókat a szegénység sújtja, nyugaton a betelepülés morzsol fel bennünket, rohamtempóban.
Június 7-én újabb adással jelentkezett a Ma7 közéleti szorítója, a Ring.
Nemzeti összetartozás napja, jubileumok és események egy helyen.
Magyarországról voltak, akik inkább Felvidékre zarándokoltak a hétvégén.
A Rákóczi Szövetség hagyományos összetartozás napi és pünkösdi rendezvénysorozatának egyik idei helyszíne a Sátoraljaújhely fölött magasodó várhegyi erdőben elhelyezkedő Rákóczi Tábor új sportcsarnokában volt.
Mivel Királyhelmec város vezetői Trianon kapcsán nem tartanak megemlékezést, a feladatot évek óta a Bodrogközi Magyarok Közösségi Háza vállalja magára, illetve civil kezdeményezések segítik az emlékezést a Nemzeti Összetartozás Napján.
A Kárpát-medencében egyedülálló megemlékezést tartottak a Nemzeti Összetartozás Napján, a történelem viharai során kettészelt Komáromban.
A Dunaszerdahelyi járásban is emlékműsorokat és közösségerősítő rendezvényeket szerveztek a magyar polgárok, hogy bizonyítsák: még itt vagyunk és itt is maradunk!
Mintegy ezer gyermek a tánc erejével mutatja meg, hogy a magyarság a Felvidéken és az egész Kárpát-medencében együvé tartozik.
Novák Katalin azt mondta, a nemzeti összetartozás napján nem a veszteségeinket siratjuk, hanem a gazdagságot ünnepeljük, akkor is, ha nem mindenkinek egyértelmű, hogy nincs különbség határon innen és túl élő magyarok között.
Juhász Gyula Trianon című versének kezdő sorai adják meg a mai nap lényegét. Az emlékezést és az emlékeztetést.
Trianon fáj! Még ma is fáj! A ma élő nemzedékek feladata meghaladni végre a fájdalmat, felcserélni valami mással.
Trianon nem jelenti a lezárt múltat számunkra.
A szlovák diplomata szerint a magyar elitek birodalmi-tulajdoni viszonya a Kárpát-medence területéhez mit sem változott Trianon óta.
„A véres május 1. áldozatai a legnagyobb nemzeti hőseink közé tartoznak, akik a helytálló elődeikhez hasonlóan szintén a Magyar Szent Koronát védték. Tisztelet az emléküknek!“