A tábor Andrássy Manó, a "Vasgróf", az Andrássy család betléri ága alapítójának világába kalauzolta el a gyerekeket.
A táborok július 19-29. között zajlanak, megújult formában, a cserkészek által már jól ismert környezetben.
"Nem az önmegvalósítás, hanem a közszolgálat az, amelyre most nagyon nagy hangsúlyt kell fektetni..."
A munka nem állt meg, csak átkerültünk a virtuális világba.
A láng december 12-én érkezik az országba, hogy advent harmadik vasárnapján megkezdje nem teljesen hagyományos útját Felvidéken is.
A pályázók képzőművészeti alkotással pályázhatnak két témában.
Szlovákia legnagyobb magyar gyermek- és ifjúságnevelő szervezete az elmúlt három évtized során töretlen lelkesedéssel végezte és végzi önkéntes nevelőmunkáját.
Évről-évre egyre több család, közösség várja a lángot Szlovákia magyarlakta településein.
A cserkészek idén közel 200 településre juttatják el a lángot.
Több mint 320 cserkész mérte össze erejét Bősön, a métabajnokságon
Hétfőn kezdődtek a Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség vezetőképző táborai a lévai járásbeli Palást községben és annak határában.
Mindenki megmutathatta, mit tud.
A mozgalmi vezető helyét Végh Szilvia vette át, mindössze egy éves időszakra.
A Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség jóvoltából idén immár huszonhetedik alkalommal érkezett hazánkba a Betlehemi Békeláng.
A napokban tartotta szokásos őszi cserkészvezetői konferenciáját a Szlovákiai Magyar Cserkészszövetség.