A boncolás eredménye erősítette meg azt, halálát az új típusú koronavírus okozta.
Az előzetes kihallgatásokon még Mako papja is megjelent, aki kezeskedett a férfiért. Hiába...
Az adatszivárgást elhárították.
Rekordszámú, 235 új fertőzött a csütörtöki mérleg.
Négy fertőzöttet találtak a kollégiumban.
Ezzel Szlovákiában 39-re nőtt a koronavírus okozta halálesetek száma.
A nyilvántartott pozitív esetek száma így 5860-ra nőtt.
A sikeresen kérvényezők között 343 cseh, 194 brit, 156 német, 96 amerikai állampolgár van.
Szlovákiában a hétvégéken mindig kevesebb az új fertőzött mint hétköznap.
Cseppet sem megnyugtató az esetszám. Egyre többen szorulnak kórházi kezelésre.
A szlovákokat szembesíteni kell azzal, hogy az országban a mai napig sérülnek az emberi jogok, pusztán azért, mert a nemzeti kérdések tisztázatlanul maradtak.
Jelenleg 117 beteget ápolnak kórházban, közülük 94 páciensnél megerősítették a COVID-19 betegséget.
Meghalt egy 16 éves lány is, aki túlsúlyos volt és további krónikus betegségben szenvedett.
A szlovák export a körülményekhez képest már az egymás utáni második hónapban növekedni tudott.
Újabb haláleset nem történt, továbbra is 29 a vírus áldozatainak száma.
A laboratóriumokban 922 tesztet vizsgáltak.
"A beutazási korlátozás tavasszal is meghozta az eredményeket és a siker egyik záloga volt."
A meghozott intézkedéseket között bár akadnak kifejezetten kellemetlenek, szigorúságuk messze elmarad attól, amit tavasszal át kellett élnünk.
Már tíz embert ápolnak intenzív osztályon és hatan szorulnak lélegeztetőgépre.
Kórházban 120 koronavírusos beteget ápolnak, közülük nyolcan vannak lélegeztetőgépen.