Mit várunk a gazdaságtól?
A közigazgatás fogyasztása 2023 elején gyorsult fel dinamikájában, amikor meghaladta a 2022-es átlagos növekedést.
Annak ellenére, hogy a szlovák gazdaság egyáltalán nincs jó állapotban, egyre több helyen már munkaerőhiánnyal kell szembenézniük a vállalatoknak.
Az elkövetkező évek sem ígérnek gyors fellendülést.
Az infláció a banki betéteket is sújtja.
A túlköltekezés magában nem gond, csak legyen ésszerű koncepció.
Úgy tűnik, a lakosság nagy többségének azért fontosabb problémája is akad.
Van egyáltalán megoldás?
2023-ban várhatóan 5,3%-kal nő Szlovákia GDP-je.
Megszorítások a költségvetésben?
A vállalatok nem tudják csökkenteni a költségeket, mert hirtelen pörög vissza a gazdasági teljesítmény, hirtelen akar mindenki mindent.
Tudja, hogy mekkora az adósságunk fejenként?
A turizmus és a sport nagy lehetősége a Csallóközben.
2020-ban összességében a GDP várhatóan csak 5,2 százalékkal esett.
A szlovákiai autógyárakban történtek a legnagyobb beruházások. És nem csak a VW-nél.
A kormány intézkedik, miközben a vita a gazdaság menetének megtartása és a járvány megfékezése között dúl.
Szlovákia elvesztette versenyelőnyét. Sőt, beleesett a közepes jövedelem csapdájába, és a külföldi tőkének a továbbiakban nincs mit nyújtania.
Persze messze még az év vége, és mindenki a második negyedévre várja a feketelevest.
A szerdai helyzetért a felelősség nem a rendőröket, nem a hatóságokat, hanem a kormányt terheli.
Szükségesnek tartják, hogy a kormány felülvizsgálja vagy módosítsa a költségvetési prioritásokat.