Újházy Ede a realista színjátszás egyik magyarországi úttörőjeként szerepel a lexikonokban.
Hatalmas a színészek, rendezők és színházkedvelők öröme, hiszen május közepétől újraindul az élet a Komáromi Jókai Színházban. A próbák egyikén a kétszereplős színmű színészeit kérdeztük.
Nem sírunk, nincsenek könnyeink. Csak emlékek és örök hála van.
Az elismerésre egyfajta előlegként tekint a kassai magyar közösség és a felvidéki magyarság részéről, ami arra ösztönzi, hogy az eddiginél is nagyobb odaadással végezze a munkáját.
Mire eljutunk a végéig, vagyis a történet valós kezdetéig, a nagyon boldog (több) család boldogsága/léte atomjaira hullik. Mindenki bűnös és áldozat. De még sincs feloldozás
Egyetlen szerepálma volt, a Tevje, amelyet már legfeljebb abban a bizonyos égi társulatban játszhat el, ahová Pólos Árpád 63 évesen végleg elszerződött.
Nyolc hónappal a Nem élhetek muzsikaszó nélkül bemutatója után (rendezte Mikó István) ismét bemutatóra várta a közönségét a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház.
A kulturális és népművelési központokban továbbra is kötelező a szájmaszk viselése, valamint a kétméteres távolság betartása, egyes intézményeket pedig egyszerre legfeljebb öt személy látogathatja.
A koronavírus-válság a kultúrában tarolt leginkább, de az áldozatok száma még ismeretlen.
Az utóbbi két évben a művelődési központ az épület rekonstrukciója miatt kénytelen volt nélkülözni színháztermét.
A Bánfalvy Stúdió végül megoldotta a szomorú kényszer szülte helyzetet.