Bár a kormány már megnyitotta az oltások 3. szakaszát, melynek keretében a 75 év felüliek kaphatják meg a vakcinát, az Érsekújvári járásban nincs oltóközpont.
Az első személy, aki Szlovákiában megkapta a védőoltást, az ismert infektológus Vladimír Krčméry volt, őt további egészségügyi szakemberek követték.
Magyarországon a járványügyi adatok az utóbbi két hétben kedvezően alakultak, de a fenyegetettség még nem múlt el.
A nyilvánosság a www.korona.gov.sk oldalon keresztül kérhet időpontot az oltásra.
Egyre többen vannak olyanok, akik a késlekedő oltási program ellenére szeretnék mihamarabb beadatni a vakcinát, hogy visszatérhessenek korábbi életükhöz.
A COVID-19 elleni védőoltással az európai polgárok 70, a szlovákiai lakosok 62 százaléka oltatná be magát.
Az egészségügyi minisztérium egyelőre nem foglalkozik az orosz oltóanyag beszerzésével.
A súlyos betegségben szenvedő, mozgásképtelen betegek otthon kaphatják meg a vakcinát.
Az érintettek a korona.gov.sk oldalon található kérdőív kitöltésével jelentkezhetnek az oltásra, de nem mindegyik járásban.
A Svet zdravia hálózathoz tartozó rozsnyói kórházban hétfőn megkezdődött azoknak az egészségügyben dolgozó személyeknek az oltása, akik a nemzeti portálon keresztül jelentkeztek a rendelkezésre álló szabad kapacitásokra.
Hétfőn megkezdődött a szociális intézetek alkalmazottainak és ügyfeleinek próbafázisban történő oltása a COVID-19 betegség ellen.
Kétmillió beoltottból körülbelül 15, súlyos alapbetegségben szenvedő ember igényelt kórházi kezelést az oltás után, s a vizsgálat megállapította, hogy a kórházba kerülésüket többnyire alapbetegségük okozta.
Magyarország Kína mellett Oroszországgal is egyeztet, az M1 értesülései szerint Szijjártó Péter rövidesen Moszkvába utazik.
A kórházba az első körben 80 ampulla érkezett, ebből 480 embernek adható be az első adag védőoltás.
Veszélybe került az AstraZeneca cég vakcinájának bejegyzése.
A rozsnyói kórházban eddig több mint 250 alkalmazott kapta meg a vakcinát.
A komáromi Agel-kórházban a héten folytatódik az egészségügyi dolgozók Covid-19 elleni vakcinával történő beoltása.
A Szentszék egyelőre nem erősítette meg a hírt.
A gazdasági szakember felfüggesztené az egészségügyi szakemberek beoltását, helyettük a 80 fölöttieket, majd pedig 70 évnél idősebbeket oltaná be.
Több aktív sportoló is megkapta a védőoltást, olyanok, akik a közelgő olimpiai játékokra és egyéb sporteseményekre készülnek.