Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést vehetett át Ulman István.
A pályázat célja a magyar népi hímzések és viseletek hagyományainak megőrzése és továbbfejlesztése.
A népművészetet interaktív módon bemutató kiállítás nyílik október 26-án a Hagyományok Házában.
Tarczi László és Somosi Ibolya, a Magyar Állami Népi Együttes Örökös tagjai 1951 óta vettek részt a társulat munkájában. László tizenöt éven át táncolta az Ecseri lakodalmas vőlegény szerepét, a jelmezét búcsúzáskor neki ajándékozták.
Ádám Veronika legnépszerűbb termékét, a piros-fehér- zöld színekből álló kézzel díszített pólót a dunaszerdahelyi szurkolók is szívesen viselik a focimeccseken.
A felvidéki magyar kézművesek alkotásaikkal hozzájárulnak kultúránk éltetéséhez, az ősi motívumok és hagyományok megőrzéséhez.
Csipkés Vilmos a magyar nyelvterület azon kevés mesemondói közé tartozik, akik a tündérmesék nagyon gazdag, és nagyon terjedelmes mesehagyományát képviselik és adják elő magas fokon.
Az Ilosvai Házban rendszeresen tartanak táncházakat.
A kerámia csodálatos története.
Felvidék tárgyalkotó népművészetét vizsgálják, egy kérdőív kitöltésével segíthetünk.
A magyarországi Kozárdon szervezte meg kihelyezett tagozati ülését a Magyar Művészeti Akadémia Népművészeti tagozata, akik tanulmányút keretében Fülekre is ellátogattak.
A szervezők szeretnék elérni, hogy a gyerekek tudatosítsák, a népművészet nem valami ódivatú, hanem manapság élő dolog, jól beépíthető a mindennapok tevékenységébe.
A Bükk hegység déli lába és az Alföld találkozásánál elterülő szűkebb régióban, mindenekelőtt Mezőkövesd településen kialakult hímzés – az elmúlt 100-150 évben a magyar nemzeti kultúra egyik jellegzetes szimbólumává vált.
Megtartani az ősi örökséget és elfogadtatni a mai fiatalokkal is.