Jótékonysági estre került sor a Párkány közeli Nánán a Csemadok szervezésében, melynek bevételét a falu szakrális emlékeinek javítására fordítják.
Egy évek óta szétszedett állapotban lévő keresztet újítottak fel bényi lokálpatrióták a községgel közösen, melyet advent 1. vasárnapján áldott meg és szentelt fel Szalai András helyi plébános.
A kereszt hátlapján található felirat is emelkedett, hirdeti a hármasságot: Istenért, Hazáért, Családért!
A feltámadás előtti utolsó keresztutat jártuk végig a szőgyéni Nagyboldogasszony-templom körüli téren.
Az út menti keresztállítás főleg a 18. században volt gyakori tájainkon.
"Keresztállítással tegyünk hitet hazánk, és benne megyénk ezeréves történelme mellett."