Szlovákiában javíthatnák a megrongálódott ukrajnai haditechnikai eszközöket – jelentette ki a mai kormányülés előtt Jaroslav Naď védelmi miniszter.
Minden eddiginél jobban értékelnünk kell a NATO-csatlakozásunkkal kapcsolatos döntést, jelentette ki Jaroslav Naď.
Nem úgy néz ki, hogy a szőke szépség szomorkodna az ismeretlen oldalán.
Jaroslav Naď vasárnap közösségi oldalán erősítette meg, hogy a Patriot légvédelmi rakéták első szállítmánya megérkezett Szlovákiába.
A két miniszter így reagált pénteken Lengyelország javaslatára, mely szerint a NATO békefenntartó missziót küldhetne Ukrajna területére.
Megjegyezte azonban, hogy ha Szlovákiának lesz másik alternatívája, szívesen átadja a rendszert, és egyúttal segít Ukrajnának.
Vesekő miatt két napra minden programját lemondta.
Mintegy 1.200 NATO-katona erősítené Szlovákia védelmét.
Jaroslav Naď: Tisztában vagyunk azzal, hogy az orosz technikusok jelenléte, és Szlovákia függősége az orosz haditechnikától nem elfogadható.
Rendkívülinek ígérkezik a mai nap a szlovák politikai életben is.
Amerikai-szlovák kapcsolat.
A mérkőzésre kilátogató szülők egy csoportja bekiabálásokkal, füttyökkel és gúnyos tapssal adták a tárcavezető tudtára, nem kívánatos személy a sportcsarnokban.
Azt azonban elképzelhetőnek tartja, hogy a beoltottakra vonatkoznak majd valamilyen kivételek.
A megfigyelés bírói jóváhagyással történt, csak utólag derült ki, hogy kik találkoznak a vadászlakban.
Sikerrel zárult a szlovák légierő afganisztáni missziója, a szlovák állampolgárokért(?) küldött repülőgép az éjjel landolt egy hazai reptéren.
Naď nagy elánnal vett részt a minisztériumok közti focimeccsen, és sikerült egy nagyot koppannia.
Még várni kell.
Ha valaki elkezdett egy ügyben dolgozni, hagyni kell, hogy a végére járjon.
Naď pozitívan értékelte az Eduard Heger vezette kormány első kormányülését, az új miniszterelnök tárgyalási stílusát eredményesnek és lényegre törőnek értékelte.
A védelmi miniszter abban nem lát problémát, hogy Ivan Korčok és Branislav Gröhling visszatérjen a miniszteri székbe.