"Aki a siketet hallóvá, a némát szólóvá tette."
Egy boldog gyermeket nevelni, aki később boldog felnőtt lesz. Ezt egyedül, tanárként nem tudom véghez vinni.
A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége mellett működő Speciális Fejlesztő Szakmák Országos Társulása november 22-én tartotta Rosszak? Buták? Vagy csak nem képesek? című szakmai tanácskozását.
Fel kell nőnie egy új generációnak, amelynek már természetes lesz, hogy az átlagostól eltérő gyermek normális iskolába jár.