Kedden elmarad a főtárgyalás Peter Kažimír, Szlovák Nemzeti Bank (NBS) elnöke, volt pénzügyminiszter korrupciós ügyében.
Csütörtökön döntött a bazini Speciális Büntetőbíróság bírónője.
A héten elvégzett nyomozati munkából kiderült, nincs ok arra, hogy a továbbiakban is vizsgálati fogságban tartsák Imreczét.
A bíróság azzal indokolta a döntést, hogy a terhelt esetében fennáll a kollúzió, vagyis a tanúk befolyásolásának veszélye.
Pénteken a reggeli órákban a rendőrség különleges műveleti egysége őrizetbe vette az adóhatóság korábbi elnökét, František Imreczét.
Imrecze távozását a Pénzügyi Bizottság tárgyalásán jelentette be.
A hivatal számításai szerint így Szlovákiának 302 millió eurót kellene az unió költségvetésébe befizetnie.