Andruskó Imrét, a komáromi Selye János Gimnázium igazgatóját, Nyitra megyei képviselőt, a Magyar Szövetség országos elnökségének tagját kérdeztük.
A várható jövő évi, megyei támogatási keret 3 591 550 euró lesz.
A felvidéki magyarság politikai képviseletének stratégiai feladatai közé tartozik az anyanyelvi oktatás és kultúra megőrzése.
Folytatás októberben...
A MartFeszten a Szövetség vezető politikusaival, egyben képviselő-jelöltjeivel a félmúltról és a jövőről beszélgettünk.
Megyei és városi témák terítéken.
Andruskó Imre, Patasi Ilona és Bauer Dávid 5 évig, Pásztor László és Szabó Árpád pedig 2 évig látja majd el a feladatkörét.
Andruskó Imre és Orosz Örs, a Szövetség két komáromi városi és Nyitra megyei képviselője közös sajtótájékoztatót tartott március 10-én Komáromban.