2018. szeptember 3., 16:09

Akiért a csengő szól

Úgyis mindenkiből felnőtt lesz egyszer! Amíg nem, hadd éljek rendesen! Addig minek az a reggeli rohanás? Az iskolában az első óra legyen minden nap tanári értekezlet! Egyeztessenek csak szépen, nyugodtan minden reggel, hogy ki, melyik osztályban fog íratni aznap dogát. Akár kicsit, akár nagyot! Nehogy mindenki nálunk akarjon! Igyanak kávét, reggelizzenek, csapatépítő módon együtt. Mi csak kilencre jöjjünk a suliba, akkor aludhatunk akár fél kilencig. Nyáron minden nap ebéd körül keltem, a nagy melegben ki sem hűlt a leves. Ahhoz képest a fél kilenc egy korrekt ajánlat. Hogy akkor tovább kellene ott maradnom? Dehogy!

rossz, lusta diák

A jó tanár 30 perc alatt is megtanítja azt, amit a kevésbé jó 45 alatt se. A számonkérésre nem maradna idő? A feleltetés egy idejemúlt csökevény! Régi, szocialista idők maradványa! Sértő is ránk nézve! Jó, hogy a dobogót nem akarják a katedra alá visszatolni, hogy szembetűnőbb legyen a tanári felsőbbrendűség, meg áttekinthetőbb legyen nekik a magasból a puskázás.

Online feleltetést kell bevezetni minden tantárgyban! Hogy otthon is lehessen a kanapén fekve kényelmesen tesztelgetni meg googlizni. Online kell és frontális, hogy ne sérüljenek a személyi jogok! Mit képzel az a tanár, aki mások előtt akar feleltetni engem? Nyilvános égetés, mint Jeanne d'Arc? Az az én magánügyem, hogy tudom-e vagy sem az anyagot, senki másra nem tartozik! Meg különben is legutóbb, amikor felkaróztak, nem volt az anyag interaktív módon előadva! Akkor ne kérjék tőlem számon az egész osztály meg az interaktív tábla előtt sem!

Különben is nekem igenis hiányzik a fekete tábla, esetleg a méregzöld és a krétapor is nagyon! Ez a mostani fehér, filctollas minden, csak nem olyan igazán sulis, ami után augusztus közepén már annyira vágyódna a diákember. Mert a szüleim mondták, hogy a krétapor régen éppolyan függőséget jelentett valamikor, mint most az okostelefon. Krétaporfelhőbe rejtőzködő, tábla előtt magyarázó, hadonászó tanár, jó vicces lehetett! Hol van az már! Hogy majd le kell adni a telót is a tanáriban tanítás előtt, és csak akkor kapom vissza, amikor megyek haza? No, azt szeretném én látni! Az alapvető személyi jogok durva megsértése lenne! Úgy, mint az osztálynapló és az osztályozóív is súrolja, mert mindkettőben engedélyem nélkül szerepel a nevem a hiányzók között és az érdemjegyek előtt. Meg legújabban ott van az az elektronikus ellenőrző könyv. Azt hiszik ezek a tanárok, hogy annyira modern meg jópofa? Felkerülök az internetre jegyeimmel együtt? Kinek kérték a hozzájárulását? Az enyémet biztos nem!

Visszahozni az év végi bizonyítványt? A biztonság és a családi béke kedvéért én haza se vittem. Otthon azt mondtam, hogy végre az iskola is rájött, hogy az már elavult, és csak a legvégén kapunk egy nagyot, az összes tanévre visszamenőleg, és mindenki egyformát kap, hogy ne legyen diszkrimináció. Hogy akkor minek alapján lesz felvételi vizsga meg továbbtanulás? Természetesen a szem- és hajszín, magasság, valamint a kilók döntenek. Gyúrok is rendesen, vaze!

De a tesiórákat egyáltalán nem kedvelem, mert azok kötelezők! Ebben a tanévben nem kell egyáltalán tornafelszerelés, nekünk bezárt a tornaterem, kiadták tömegrendezvényekre, kell az iskolának a penyó. Egyébként mondta az osztályfőnök, hogy egy kis szülői támogatás is jól jönne a kedves szülőktől. Aztán felezünk? Különben nem lesz télen fűtés! Az is lehet, hogy emiatt nyáron lesz a suli, akkor jó meleg van. Télen pedig szénszünet. Egyébként is mivel szeptember 1-je államünnep, nekem senki se papoljon a hagyományos értelemben vett iskolakezdésről! Az mindig szeptember elsején volt.

Az a jó, hogy aztán jön nemsokára szeptember 15-e is, az is ünnep, egyházi. Ez azért nem rossz! Októberben őszi szünet, átnyúlik novemberbe, aztán november 17-e is ünnep. Utána már nagyon kimerültek leszünk, igazán megérdemeljük decemberben, januárban a téli szünetet. Csak azt nem értem, hogy Mikuláskor miért van suli? A nagy szakállút nem otthon kellene várni? Február amúgy is rövidebb, így is van benne egy félévi szabadnap, aztán már a következő hónapban ott a korai tavaszi szünet, aztán jön a húsvéti 5 szabadnap. Májusban két államünnep kötelező felvonulás nélküli, június az már csak olyan, meg osztálykirándulás is. No, azért valahogy csak kibírjuk!

Különben is azt mondják, hogy az élet az igazi iskola, nem ez az ütött-kopott! Csak ott már nem csöngetnek! Hacsak véletlenül nem leszek tanár! Gürizhetnék eleget…

Megosztás
Címkék