2019. augusztus 28., 15:22

Tizenötezer eurót különített el megelőzésre Nagyszombat megye

Tizenötezer euróval támogatja a természeti katasztrófák megelőzésére irányuló projekteket Nagyszombat  megye önkormányzata a központi válságkezelő alapon keresztül.

Dunaszerdahelyen találkozott Viskupič megyei elnök a járás polgármestereivel
Fotó: Bodó Károly

„Célunk, hogy minél több önkormányzat csatlakozzon az alaphoz, és közösen megakadályozzuk, hogy a természeti katasztrófák, a heves esőzések, az árvizek, a viharok károkat okozzanak" - mondta Jozef Viskupič megyeelnök.

Egy ez év júniusi szabálymódosítás értelmében a társult önkormányzatok nemcsak a válsághelyzetek kezelésére kaphatnak támogatást, hanem megelőző intézkedésekre is. A válságkezelő alapot 2009-ben hozták létre, Szlovákiában ez volt az első ilyen, a természeti katasztrófák okozta károk elhárítására szakosodott szerveződés.

Megosztás
Címkék