2018. november 1., 13:15

Révbe érhet a rimaszombati futballakadémia ügye

Megtartotta az önkormányzati választások előtti utolsó ülését a rimaszombati városi képviselő-testület. A képviselők szerdai ülésükön jóváhagyták a miskolci Borsodsport Invest Kft. által képviselt DVTK Miskolc klubbal kötött együttműködési szerződést, melynek eredményeként megépülhetne a városi futballakadémia. Az ügyben azonban már az új polgármester fogja kimondani a végső szót.

rimaszombat_fociakademia_terv.jpg
Galéria
+2 kép a galériában

Miroslav Bitala képviselő és a városi sportklub ügyvezetője a TASR állami hírügynökségnek elmondta: az együttműködésről folyó tárgyalások még 2017 elején kezdődtek. Az eredeti szerződést nyolc ponttal egészítették ki. Hozzátette: most egy keretszerződést fogadtak el, amely az alapját fogja képezni az akadémia működését szabályozó további szerződéseknek.

Az említett keretszerződést a jelenlévő 18 képviselőből 11-en szavazták meg (köztük a Magyar Közösség Pártjának összes képviselője), egy képviselő ellene voksolt, míg hatan nem szavaztak (többek közt Ivan Hazucha sem, aki korábban megpróbált nemzetiségi kérdést csinálni az ügyből).

„Képviselőink megszavazták a rimaszombati futballakadémia szerződését, ami már csak a polgármester és a magyar fél aláírására vár. Azért így a választások előtt érdemes megnézni melyik képviselők támogatták az elmúlt évtizedek legjelentősebb befektetését városunkban. Itt tudni kell, az a képviselő, aki bent hagyja a kártyáját a szavazógépben és nem szavaz, tartózkodik vagy ellene szavaz ugyanúgy ,,NEM“ szavazatot ad le”

– írta közösségi oldalán a döntést követően Cziprusz Zoltán városi képviselő.

Nagyobb lelátót és sportcsarnokot is építenének

Az új akadémia 49%-ban a város, 51%-ban pedig a magyarországi partner tulajdona lesz. Miroslav Bitala elmondása szerint utóbbi azért lesz többségi tulajdonos, mert a stadion felújítása is magyar kormánypénzből, mintegy 4 millió euróból valósul meg. A felújítás keretében egy új, nagyobb lelátót építenének a régi helyére. Az átalakított sportlétesítmény részeként egy egész évben használható sportcsarnok is létesülne.

Fotó:  Gecse Attila

Az akadémia működésének költségeihez Rimaszombat városa évi 200 000 euróval, a magyar fél pedig évi 160 000 euróval járulna hozzá. Ezen kívül szponzori támogatásokkal is számolnak.

Bitala elmondása szerint az akadémia vonzáskörzetébe a Nagykürtöstől Kassáig húzódó, dél-szlovákiai régió tartozna. Főként a 19 évnél fiatalabb játékosokat kívánják megszólítani, hogy azok ne vándoroljanak el jobb körülményeket keresve más klubokba. „Az akadémia a Szlovák Labdarúgó Szövetség szabályzata szerint fog működni, és a korlátolt felelősségű társaság számára is a szlovák törvények lesznek az irányadók” – közölte az ügyvezető.

Fontos mérföldkő, de még nincs végleges döntés

Auxt Ferenc, a Magyar Közösség Pártjának (MKP) városi képviselője portálunknak elmondta a rimaszombati futball életében fontos mérföldkőnek tartja a tegnapi napot. „Most mi adtunk be egy javaslatot, tulajdonképpen egy együttműködési szerződést, ebből kell elkészíteni a komplex, társasági szerződést és ezt kell majd elfogadnia mindkét félnek. Sikerült végre egy olyan javaslatot tenni, ami elfogadható a magyarországi partnernek és ezzel megtettük az első igazán komoly lépést” – részletezte Auxt, hozzátéve, hogy eddig bírálható volt a város hozzáállása a dolgokhoz. 

Úgy tűnik tehát, hogy az ügyben eddig hezitáló Jozef Šimko jelenlegi polgármester ismét időt nyert, mivel a végleges szerződés aláírására már csak az önkormányzati választásokat követően kerülhet sor. Felmerül a kérdés, hogy újraválasztása esetén miként viszonyul majd a további fejleményekhez, illetve egy esetlegesen megválasztott új polgármester hogyan áll majd a rimaszombati futballakadémia ügyéhez. A fentiek ismeretében kijelenthető tehát, hogy fontos döntés született a képviselő-testület utolsó ülésén, de még semmi sem dőlt el.

rimaszombat_fociakademia_terv.jpg
Galéria
+2 kép a galériában
Megosztás
Címkék