Meghalt a villamos elé görkorizó fiú
Életét vesztette az a fiú, akit hétfőn reggel gázolt el a villamos a főváros Pozsonyligetfalu városrészében.
A hírt Lukáš Pecek, a Pozsonyi Kerületi Rendőr-főkapitányság szóvivője is megerősítette.
A rendőrség az eset kapcsán ismételten felhívja a gyalogosok figyelmét, hogy minden körülmények között kötelesek elsőbbséget adni a villamosnak. Ez a szabály a nem szabályozott (jelzőlámpa nélküli) gyalogos-átkelőhelyekre is vonatkozik. A hatóság hangsúlyozta: a villamos fékútja a gépjárművekénél lényegesen hosszabb, a vezetőnek pedig a fékezésen kívül nincs más lehetősége az ütközés elkerülésére, hiszen a kötöttpályás közlekedés miatt az irányváltás nem lehetséges.
A rendőrség kéri a közlekedőket, hogy a tragédiák elkerülése érdekében tanúsítsanak fokozott óvatosságot a kötöttpályás járművek környezetében!