Kevés változás a Lévai járásban
A Lévai járás négy városa közül csupán Léván választottak új polgármestert.
A járási székhelyen a választásra jogosultak mindössze 34 százaléka látogatta meg a szavazóhelyiségeket. A közel 9500 érvényes szavazat majd’ 31 százalékát az addigi alpolgármester, a függetlenként induló Ján Krtík szerezte meg. A hat polgármesterjelölt közül éppen ő ülhet le a 65 éves Štefan Mišák által üresen hagyott polgármesteri székbe.
Tolmácson az SNS színeiben induló, a leadott voksok 62 százalékát megszerző Miroslav Kupči kezdheti meg második ciklusát. 45 százalék körüli részvételi arány mellett Zselízen és Ipolyságon is a korábbi polgármesternek szavaztak bizalmat. A Garam mentén elsöprő többséggel diadalmaskodott az MKP által is támogatott Juhász András, aki a 2582 szavazat több mint 78 százalékát gyűjtötte be. A képviselő-testületben erős magyar érdekképviselet van kilátásban, hiszen a tizenkét tag között felbukkan hat MKP-s jelölt is (Csenger Tibor, Kepka Márk, Rák Norbert, Juhász Eszter, Baka Lajos és Csonka Ákos).
Az Ipoly menti városban újra a független Štefan Gregor örülhetett. A korábbi polgármester 377 szavazattal kapott többet, mint kihívója, Zachar Pál. A Magyar Közösség Pártja színeiben csupán két képviselő végzi majd az ipolysági önkormányzati munkát: Bakai Péter és Bukor Erzsébet.
A járás 85 községének némelyikében már a választások előtt is eredményt lehetett volna hirdetni, hiszen huszonkét településen egyedüliként indult a jelenlegi polgármester.
Izgalmas csata zajlott viszont Paláston, ahol Köpöncei Péter (MKP) 124 szavazattal többet zsebelhetett be, mint az elmúlt nyolc évben településvezetőként dolgozó Szkladányi Helység Anikó (MOST-HÍD).
Ipolyszakálloson a független Ozsvald Arnold lett a befutó, míg Érsekkétyen Farkas Attila (MKP) utasította maga mögé meggyőző fölénnyel a korábban referendummal leváltott, de újra kandidáló Molnár Pétert.
A nagykürtösi járási Kékkőn Mária Bednárová (KDH, OĽANO, SaS) győzött, a régió másik városában, Nagykürtösön pedig Dalibor Surkoš (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD) vághat neki negyedik ciklusának. Tóth Henrik (MKP) Csábon, Fagyas Marcel (MKDA-MKDSZ) Ipolyvarbón, Régi Zsolt (MKP) Inámban őrizte meg pozícióját.