Sodródó magyar szavazók, a 30 ezüst ára és a lélek csillanása
Magyar7 - 17. száma
2023. február 13., 11:33

Kétszázkilencven induló a III. Párkányi Vis Vitalis téli futáson

Tegnap délben, verőfényes időben tudtak elrajtolni a futóverseny résztvevői a 3 – 6 - 9 kilométeres távokon. Nemcsak a győzteseket, hanem a résztvevőket is értékes érmék és ajándék várta.

vis-vitalis-8-bokor
Galéria
+6 kép a galériában
Fotó: Bokor Klára

Jöttek versenyzők Párkány 150 kilométeres körzetéből – Pozsonyból, Galántáról, Dunaszerdahelyről, Nyitrából, Léváról, Érsekújvárból, Nagytapolcsányból, Esztergomból és természetesen sok-sok helyi és környékbeli - amatőrök és futó- és atlétaklubok tagjai egyaránt. Érdekesség, hogy részt vett a versenyen egy malajziai és egy osztrák futó is. A párkányi gyermekotthon csakúgy, mint tavaly 12 fővel képviseltette magát, de jött a teljes párkányi úszóklub is, valamint diákok, nyugdíjasok és sok szülő gyerekekkel.

Vis Vitalis futóverseny
Fotó:  Bokor Klára

A versenyt a város polgármestere Szabó Eugen indította - háromperces különbséggel az egyes távokat, volt biciklis felvezetés is.

A szervező Vis Vitalis polgári társulás tagjai Gyetven Melinda, Csipak Lilla, Csipak Péter. Gyetven Melinda elmondta, már a múlt évben is nagy volt a futás után az érdeklődés, ezért kilencvennel megemelték a kétszázas létszámot, de így se tudtak minden jelentkezőt fogadni, mert január végéig elkeltek a helyek.

Gyetven Melinda, Karakán Lívia, Csipák Lilla

"Télen is nagyon fontos az aktív mozgás, talán a legfontosabb. Ilyenkor sportcipőt húzni, kimozdulni egy órára, sokszor óriási kihívás. Jó, hogy futóversenyünk egyre népszerűbb, látni, sokan próbálnak tenni az egészségük érdekében. Éremsorozatunk is vonzerő. Mindegyik épületeket ábrázol. A mostani érmen a 110 éve épült régi kereskedőház, Schiller Lipót háza látható” – mondta el Gyetven Melinda.

Az éremsorozat eddigi darabjai
Fotó:  facebook

A rendezvényt támogatta a párkányi Convertis cég, akik mind a 290 résztvevőnek ajándékcsomaggal kedveskedtek, a kőhídgyarmati székhelyű NaturaGastrocentrum, Vincze Tamás vállalkozó, aki a dobogósoknak sajtcsomagokat állított össze, a Klimmöbel Kft. és a Szlovák olimpiai és Sportbizottság, ők az olimpikonokról összeállított könyvet adományoztak a győzteseknek.

Szarka Gergő a dobogó legfelső fokán

A verseny abszolút győztese a 9 kilométeres távon indult 19 éves versenyző Szarka Gergő lett. „Az érsekújvári atlétikai klub színeiben versenyzek, a részvétellel színesebbé tettem a felkészülésemet a versenyszezonra. Az idővel nem vagyok nagyon elégedett, mert a tervezettnél 30 másodperccel lassabb volt. Nagyon gazdag díjakat osztanak, öröm itt lenni, a szervezés is kitűnő” – mondta el Gergő, miután lelépett a dobogó legfelső fokáról.