2018. május 16., 18:13

Gombásodik a helyzet a galántai kórházban?

Mélységesen felháborította az embereket egy a galántai kórház még felújítás előtt álló illemhelyiségében május 15-én készült fotó, amely a szociális hálón kering. D. Knézeľ édesanyját várta egy kivizsgálásról, mikor felfigyelt arra, hogy a kórház férfiaknak kialakított illemhelyiségében irdatlan, már hatalmas gombává tenyészett penész lóg a mennyezetről. 

penesz3.jpg
Galéria
+5 kép a galériában

A férfi azonnal lefotózta a jelenséget és döbbenetét megosztotta a szociális hálón. A fotókat szerkesztőségünk rendelkezésére bocsájtotta.

Az esettel megkerestük a folyamatos felújítás alatt álló galántai kórház szóvivőjét. Tomáš Kráľ tolmácsolta a kórház mély bocsánatkérését és közölte portálunkkal, hogy a szerdai nap folyamán a kórház vezetősége azonnali hatállyal elrendelte a helyiség dezinfikálását és a mennyezet rendbetételét.

 

„ Az ilyen állapotok kórházunkban megbocsáthatatlanok és megengedhetetlenek. Minden pácienstől és látogatótól mély elnézést kérünk. Mióta a Svet Zdravia 2015-ben átvette a kórházat, 240 illemhelyiséget újítottunk fel. Jelenleg 10 eredeti állapotában lévő, rekonstrukcióra váró illemhelyiség van a kórházban. A szóban forgó helyiségben régóta komoly problémák vannak a vízszivárgással, ezért igényesebb technikai megoldásokra van szükség. A kórház vezetősége be fogja biztosítani, hogy az érintett illemhelyiségben már a felújítás előtt be legyenek tartva a higiéniai előírások.“ – nyilatkozta a ma7.sk-nak a Svet Zdravia szóvivője.

Tomáš Kráľ egyben fényképeket is küldött a javítás folyamatáról, valamint arról, hogy néznek ki a már felújított látogatói illemhelyiségek.

egy felújított illemhely a kórházban
egy felújított illemhely a kórházban

 

penesz3.jpg
Galéria
+5 kép a galériában
Megosztás
Címkék