Agócs Attilának nem akadt kihívója Füleken, Alexandra Pivková verhetetlen Losoncon
Nógrádban a városokban nem történt változás. Füleken taroltak a hidasok. Losoncon Alexandra Pivková fölényesen győzött, így a polgármester negyedik ciklusát kezdheti meg.
Füleken sok izgalmat nem okozott a polgármester-választás, mivel a négy éve megválasztott hidas Agócs Attila egyedüliként indult. Összesen 1671 szavazatot szerzett, vagyis növelte négy évvel ezelőtti eredményét.
A városi képviselő-testületbe 48 jelölt közül lehetett választani. Nagy változás nem történt, javarészt maradtak az eddigi képviselők. A bekerült 15 önkormányzati képviselőből tízen a Most-Híd, hárman az MKP színeiben, ketten pedig függetlenként kezdhetik meg a munkát.
A legnépszerűbb képviselő az eddigi alpolgármester, Kerekes László (MKP) lett. További képviselők: Eibner Róbert (Független) - 326 szavazat, Visnyai Attila (Most-Híd) - 284 szavazat, Fehér Ladislav (Most-Híd)- 281 szavazat, Tankina Jozef (Most-Híd) - 272 szavazat, Szakó Ladislav (Most-Híd) - 262 szavazat, Szvorák Zsuzsanna (MKP) - 249 szavazat, Anderko Zoltán (Most-Híd) - 240 szavazat, Czupper Tibor (Most-Híd) - 216 szavazat, Oroszová Margita (Most-Híd) - 209 szavazat, Kelemen Erik (Most-Híd) - 184 szavazat. Új képviselők: Alexander Mede (Most-Híd) - 211 szavazat, Rubint Róbert (MKP) - 183 szavazat, Ladislav Flachbart (Független) - 175 szavazat, Gallová Csilla (Most-Híd) - 174 szavazat.
A választási részvétel rendkívül alacsony volt a városban. Míg 4 éve a választók 47,12%-a, vagyis mintegy 3864 füleki élt szavazati jogával, idén a 8156 választópolgárból csupán 1929-en vettek részt, ami 23,65 % részvételt jelent. A választások rendben zajlottak, egyszer sem riasztották a rendőröket rendbontás miatt.
A független jelöltként induló Alexandra Pivková negyedik ciklusát kezdheti meg Losonc élén. Nagy fölénnyel utasította maga mögé két kihívóját: Renáta Endrődyovát (Független) és Boris Bodnárt (KSS).
A 21 tagú képviselő-testületbe többségében a függetlenek kerültek be. Az MKP nem indított jelöltet. A városban a 22 439 választásra jogosult személyből csupán 6 848 adta le voksát, ebből 4437 szavazatot Alexandra Pivková szerzett. A részvétel 30,5%-os volt.
Béna - Marcinkó Zoltán (MKP)
Bolyk - Ladislav Vanko (Smer-SD)
Bolgárom - Szakó Dezső (MKP)
Csákányháza - Vojtech Bodor (Most- Híd, Smer-SD)
Csoma - Karkusz Adrián (Független)
Fülekkovácsi - Michal Muránsky (Független)
Galsa - Ferencz Karol (Most- Híd, Smer-SD)
Kalonda - Papp Réka (Független)
Miksi - Ágoston Imre (Független)
Panyidaróc - Papp Attila (MKP)
Pinc - Valéria Votoupalová (Független)
Pilis - Miroslav Plaucha (Független)
Perse - Nagy Gábor (Független)
Rapp - Sóky László (Független)
Ragyolc - György Péter (MKP)
Síd - Kurunczi Arnold (Most-Híd)
Sőreg - Végh Zoltán (MKP)