A Magyar Szövetség füleki szervezete Agócs Attilát támogatja polgármesterjelöltként
Június 25-én jelöltállító taggyűlést tartott a Magyar Szövetség Füleki Helyi Szervezete, ahol a tagság egyhangú döntéseket hozott a 2026-os önkormányzati választások jelöltjeiről. A taggyűlés Agócs Attilát választotta meg a Magyar Szövetség füleki polgármesterjelöltjének, valamint egyhangúlag elfogadta a képviselőjelöltek teljes listáját.
Az ülést Nagy Csaba helyi elnök nyitotta meg, majd ismertette a helyi szervezet elmúlt időszakban végzett munkáját. Kiemelte, hogy örömteli, hogy a Magyar Szövetség megyei és helyi szinten ismét egységesen indulhat a közelgő választásokon.
Marcinkó Zoltán járási elnök beszámolt a járási szervezet elmúlt időszakban végzett munkájáról. Elmondta, hogy a járásban jelenleg 16 polgármesterjelölt és 5 megyei képviselőjelölt áll készen a választásokra. Célként fogalmazta meg a polgármesterek és a megyei képviselők számának megduplázását.
A taggyűlés egyhangú, 19 igen szavazattal megválasztotta az önkormányzati képviselőjelölteket. A megválasztott képviselőjelöltek: Tankina Tóth Tímea, Fehér László, Zupko Teréz, Kelemen Erik, Gallo Csilla, Anderkó Zoltán, Mede Alexander, Visnyai Attila, Rubint Róbert, Orosz Margit, Nagy Csaba, Szvorák Dávid. A taggyűlés egyhangú támogató határozattal döntött arról is, hogy Mák Dávid független képviselőjelölt indulását a Magyar Szövetség támogatja.
A Magyar Szövetség füleki helyi szervezete hivatalosan is támogatásáról biztosította Agócs Attilát a következő önkormányzati választásokon. A szervezet álláspontja szerint a jelenlegi polgármester az elmúlt években végzett munkájával bizonyította, hogy képes eredményesen irányítani a várost, ezért ismét őt tartják a legalkalmasabb jelöltnek a tisztség betöltésére.
– írta közösségi oldalán Agócs Attila, polgármester.
A Magyar Szövetség füleki szervezete bízik abban, hogy az eddig megkezdett fejlesztések a következő ciklusban is folytatódhatnak, és a város tovább erősítheti gazdasági, kulturális és közösségi szerepét a régióban.