2019. január 15., 16:49

Így reagált Böjte Csaba a pápa csíksomlyói látogatására

Ferenc pápa május 31-én kezdődő, háromnapos romániai apostoli útjának részeként június 1-jén a csíksomlyói ferences Mária-kegyhelyre is ellátogat, és szabadtéri szentmisét mutat be a két Somlyó-hegy közti nyeregben.

Böjte Csaba
Fotó: Bokor Klára

A pápalátogatás hírével kapcsolatban Böjte Csaba ferences szerzetes a Magyar Kurírnek adott interjújában elmondta, nagy dolognak tartja, hogy június elsején, pont gyermeknapon, ami számára külön ízt ad az egésznek, a világegyház szíve Somlyón fog dobogni. „Örvendezzünk együtt a látogatásnak. (…) Jó lesz vele együtt imádkozni” – fogalmazott.

Arra a kérdésre, hogy mit adhat az erdélyi magyarságnak a pápalátogatás, a ferences szerzetes így válaszolt: „ha én elmegyek egy bajban lévő, szegény emberhez, sokszor nem az adomány a legfontosabb, hanem az a tény, hogy ott vagyok.

Jézus nem vitt adományt azoknak, akiket meglátogatott, de a jelenlétével azt üzente: „Fontos vagy, szeretlek, szükségem van rád.”

Hányszor elénekelték az utóbbi évszázadokban Székelyföldön a pápai himnuszt! S most maga a pápa eljön, velünk ünnepel, hogy kifejezze a szeretetét, a ragaszkodását a katolikus székelyekhez! Ott a helyünk mindannyiunknak!"

Megosztás
Címkék