A nyilvánosságra kerülő rasszista támadások csak a jéghegy csúcsát jelentik
A nyilvánosságra kerülő ügyek csak a jéghegy csúcsát jelentik azokban az esetekben, amikor rasszista indítékkal követnek el támadásokat kisebbségi vagy etnikai csoportok tagjai, vagy egészségkárosodott emberek ellen – olvasható a Szlovák Nemzeti Emberi Jogi Központ (SNSĽP) nyilatkozatában, amelyet a napokban elkövetett támadások miatt tett közzé. A központ rámutat: a támadások oka a gyűlölködés és az egyre inkább radikalizálódó társadalom.
- szögezte le a központ, és hozzáteszi, mindenki tehet a rasszizmus és a szélsőségek terjedése ellen.
Az SNSĽP egyúttal kiemelte a hatóságok munkáját azoknál a támadásoknál, amelyeknél sikerült vádat emelni a gyanúsított ellen.
Hozzáteszik továbbá: ha valaki diszkrimináció tanúja vagy elszenvedője lesz, az SNSĽP ingyenes jogi segítséget nyújthat neki.