2018. október 12., 08:38

A Rákóczi Szövetség ismét megtartja a Felvidéki séta középiskolásoknak programját

Ismét megrendezi a Rákóczi Szövetség középiskolai ifjúsági szervezeteinek szóló Felvidéki séta elnevezésű programját.

Kassa

A szervezet közleménye szerint a péntektől vasárnapig tartó program célja, a felvidéki városok, várak magyar vonatkozású kulturális és történelmi emlékhelyeinek felkeresése és megismerése.

A Rákóczi Szövetség fontosnak tartja, hogy a Kárpát-medencében élő magyar diákok megismerjék egymást, és egy jó hangulatú hétvégét töltsenek el közösen.

A meghirdetett utazás során Kassát és vidékét barangolják be a résztvevők, akik ellátogatnak a vizsolyi múzeumba, a Szent Erzsébet dómba, megtekintik a Rákóczi kriptát, a lőcsei városházát és a szepesi várat.

Megosztás
Címkék