Új táplálkozási trend: sorrendi étkezés
Nem mindegy mit, milyen sorrendben eszünk?

Ha először salátát eszünk, majd fehérjéket, végül pedig keményítőtartalmú szénhidrátokkal fejezzük be az étkezést, akkor Jessie Inchauspé biokémikus és a Glükózforradalom című könyv szerzője szerint a vércukorszintünk kevésbé ugrik ki.
Bizonyos betegségekkel küzdők számára hihetetlenül fontos minden olyan praktika, amellyel a vércukorszintjük görbéjét el tudják laposítani. Ezek közé a betegségek közé tartozik:
- cukorbetegség
- reaktív hipoglikémia (a visszatérő cukorösszeomlás egy bizonyos fajtája)
- posztprandiális hipotenzió (alacsony vérnyomás evés után)
A tudósok már régóta tudják, hogy a magas rosttartalmú ételek, például a saláták, lassítják a gyomor kiürülését. Vagyis a magas rosttartalmú élelmiszerek lassítják a glükóz és más tápanyagok eljuttatását a vékonybélbe, hogy azok utána felszívódjanak a vérbe.
Korábban több tudományos kutatás vizsgálta, hogy az ételek meghatározott sorrendben történő fogyasztása változtathat-e a vércukorszint csúcsán. Az eddigi tudományos megállapítások szerint a szénhidrátok előtti fehérjefogyasztás segít csökkenteni a glükózcsúcsokat, addig a többi élelmiszercsoport külön-külön és egymás után történő fogyasztására vonatkozó bizonyítékok már nem ilyen erősek.