2022. június 4., 12:43

Ex-libris díjat kapott Dunajszky Éva

Pénteken gazdag gálaműsorral kísért ünnepség keretén belül került sor Budapesten a Magyar Művészetért Díjrendszer elismeréseinek átadására.

Dunajszky Éva
Dunajszky Éva átveszi Gubcsi Lajostól az Ex Libris Díj oklevelét
Fotó: A szerző felvétele

Ahogy arról már az esemény előtt néhány nappal a ma7.sk portálon beszámoltunk, az idén is több felvidéki polgártásunk munkáját ismerte el a díjak odaítéléséről döntő kuratórium.  Médiacsaládunknak külön öröm, hogy kolléganőnk, Dunajszky Éva is e jeles személyiségek között van, eddigi szervezői – érdekképviseleti munkáját Ex Libris Díjjal ismerték el. A pénteki díjátadás után ők kértük meg, ossza meg olvasóinkkal érzéseit, benyomásait.

A díjazottat, bár banálisnak tűnik kérdés, legelőször arról kérdeztük, mi volt az első benyomása, amikor megtudta, hogy a felvidéki magyarság érdekében végzett munkáját szó szerint is díjazni fogják. A válasz nem volt meglepő, hiszen

kolléganőnk egyik jellemzője a szerénység, így teljesen természetesnek tűnt a válasza, hogy az első sms-t, amelyben a díjhoz gratuláltak, egy tévesen címzett üzenetként fogta fel, és nem is foglalkozott vele.

Amikor megbizonyosodott róla, hogy tényleg ő is ott van a díjazottak között, már őszintén jól eső érzéssel nyugtázta ezt. Kiemelte, úgy hiszi, minden felvidéki magyarnak jól eső érzés, ha az anyaországban is észreveszik a tevékenységét, illetve valamilyen módon értékelik, vagy mint most, díjazzák is. Hangsúlyozta az is, hogy úgy hiszi, sok olyan háttérmunkás van Szlovákiában a felvidéki magyarok között, akik közé magát is sorolja, akik nem azért, hogy díjat kapjon, de teszi a dolgát, mert az a dolga, hogy végezze a feladatát, úgy, ahogy azt kell. Hiszen úgy tud csak teljes életet élni!

Rákérdeztünk, hogy a díj átvétele után nem mondott külön köszönő beszédet, s hogy ez minek volt az eredménye? Talán arra gondolt, hogy az ilyen gálák talán nem annyira közönségbarát része a néha hosszas köszönetek ismétlődése? Dunajszky Éva válasza igazolta azt a hozzáállást, amely munkája során is folyamatosan jellemzi. Szerényen csak annyit jegyzett meg, hogy előtte Dunaszerdahely városának alpolgármestere, Karaffa Attila vette át díját, aki átadta a Felvidék üzenetét, gróf Esterházy János szavait, s úgy gondolta, hogy ez után bármit is mondani, az már némileg személyesnek tűnne.

Dunajszky Éva pályafutását könyvszerkesztőként kezdte, a ma már nem létező Príroda könyvkiadóban, majd a Szabad Újságnál dolgozott újságíróként. Ez után következett, ahogy ő mondja, a „pártos élete”, amikor az MKP szóvivője volt, ezt tartja a legizgalmasabb szakaszának, illetve kihívásokkal teli volt a kormányhivatalban végzett munkája is, majd ez után a parlamenti asszisztensi munka. Előbb a pozsonyi parlamentben volt Szögedi Anna képviselői asszisztense, majd Brüsszelben, Csáky Pál EU-parlamenti asszisztense. Kis kitérő után pedig a Ma7 médiacsalád kihívásainak tesz eleget, amelyet elmondása szerint ugyanúgy nagyon szeret, s azt sajnálja csak, hogy nem fiatalabban teheti, végezheti ezt.

Megnyugtatom, hogy mindannyian mindig így vagyunk ezzel!

Azt hiszem, hogy olvasóink nevében is gratulálhatok Dunajszky Évának az elért sikerhez, s mindent jót kívánva várjuk újabb és újabb részletes és pontos beszámolóit a bennünket érintő eseményekről!

(Az esemény további felvidéki díjazottja volt a nemrég elhunyt Szigeti László politikus, aki posztumusz kapta meg az elismerést. A díjazottak között találjuk még a Felvidékről Karaffa Attilát, valamint Kevicky Tündét és tanítványait, Farkas Olivért, Kovács Alma Virágot és Navrátil Amirát.)

Dunajszky Éva
Dunajszky Éva jobbra - együtt a többi díjazottal
Fotó:  Somogyi Szilárd
Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.