E-mail eredeti nyelve: magyar
Üdvözöljük kedves olvasóinkat június 12-én, pénteken. Megkezdődött a futballünnep az Újvilágban, ha karikásak a szemei a hajnali meccsnézéstől, megértjük, ha a csak a legfontosabb történéseket és írásokat olvassa - ezt kínáljuk most egy csokorban. A szlovákiai konzervatív politika jövőjét vitatták meg pártvezetők, köztük Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke a pozsonyi Pálffy-palota kertjében csütörtök este. Somogyi Szilárd kollégánk a helyszínről tudósított. |
|
Konzervatív útkeresés
|
Csütörtökön került sor Pozsonyban a Hanus-napok keretén belül arra a beszélgetésre, amelyen öt szlovákiai párt képviselője, köztük Gubík László próbált egy konzervatív-keresztény politikai jövőt felvázolni.
Elolvasom
|
|
|
Nem él könnyű időket a Magyar Szövetség: korántsem alakul megnyugtatóan az őszi helyhatósági választások előtti jelöltállítás, de láthatóan a párt szövetségi politikája sem vált ki osztatlan egyetértést a magyar választók körében. Ilyen helyzetben szükséges és időszerű az elnöki iránymutatás. Kolek Zsolt veszi górcső alá Gubík László tíz pontját. |
|
Kizáró logika helyett érdekelvűség
|
Nem él könnyű időket a Magyar Szövetség, ilyen helyzetben szükséges és időszerű az elnöki iránymutatás.
Elolvasom
|
|
|
A nyaralás sokak számára ez év egyik legjobban várt pillanata, ilyenkor akarják kiengedni az év során felgyülemlett stresszt és kipihenni a fáradalmaikat. A tengerparti álomnyaralás azonban egy szempillantás alatt rémálommá válhat, a kirándulásra félretett pénzünket ugyanis különböző módszerekkel akarják kicsalni. A turistákra leselkedő veszélyekre Mátis Rudolf hívja fel a figyelmet. |
|
Nem árt az óvatosság
|
A turistákra szakosodott csalók már rendkívül kifinomult trükkökkel próbálkoznak.
Elolvasom
|
|
|
Nyolc ember életét követelte az M1-es autópályán Győr közelében történt két péntek hajnali baleset. Részletek az összefoglalóban... |
|
Borzasztó
|
Két baleset is történt péntek reggel az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán Győr közelében, nyolcan meghaltak.
Elolvasom
|
|
|
Komáromban ilyen volumenű útfelújítás még nem volt, mint amilyen júliusban veszi kezdetét – hangsúlyozta a hamarosan kezdődő, helyi út- és járdafelújításokról szóló, a Városházán június 11-én megtartott sajtótájékoztatóján Keszegh Béla polgármester. Nagy Miskó Ildikó összefoglalója... |
|
Kátyúk nélkül
|
A felújítási munkálatok júliusban kezdődnek...
Elolvasom
|
|
|
"A kérdés: akarunk-e még magyar érdekképviseletet vagy sem? Ezzel az egyszerű, mégis lényegi mondattal zárta a napokban közzétett, a jövőre vonatkozó, 10 pontba szedett irányadó írását Gubík László. És igaza van: erre az egyetlen kérdésre kellene mindenkinek magában választ adnia". Molnár Judit jegyzetét ajánljuk... |
|
Innen lesz szép nyerni
|
Gubík László az adott helyzethez 10 pontban szabott irányvonalat, ami kiindulásnak nem rossz, de ehhez párton belül is rendezni kell a sorokat.
Elolvasom
|
|
|
Spanyolok? Franciák? Argentinok? Brazilok? Angolok? Megtippeljük a befutót, szavunkon foghatnak minket a kedves nézők. Ha az újvilági foci-vb-re nem is jutottunk ki, a Felvidéken még rúghatunk gólt, először ősszel a helyhatósági választásokon. A kérdés csak az, hogyan? Elnöki eligazítást tartott az öltözőben Gubík László - az általa közzétett tíz pont nemcsak a követendő taktikáról, de a stratégiáról is szól. Mit kellene megfogadniuk a magyar játékosoknak és a szurkolóknak? A Ma7 hetente jelentkező elemző műsorában a fenti kérdésekre Kolek Zsolt és Rajkovics Péter keresték a válaszokat. |
|
Nagyító
|
Ezen a héten is nagyító alá vettük a legfontosabb történéseket.
Megnézem
|
|
|
Ha a Felvidék, a Kárpát-medence és a nagyvilág híreire kíváncsi, holnap is megtalál bennünket.
Kövesse a ma7 médiacsalád oldalait! |
|
|
A Ma7 médiacsalád hírlevelét azoknak az olvasóinknak küldjük ki, akik erre feliratkoztak. A feliratkozás beállításai bármikor módosíthatók: [url:leiratkozás]Leiratkozás a hírlevélről[/url:leiratkozás]
|
|