Pályaelhagyást okoz a COVID-járvány: Tíz éven belül százmilliók lesznek kénytelenek munkahelyet váltani
Korábban is több alkalommal foglalkoztunk a koronavírus-járvány óriási gazdasági hatásaival. Teljes iparágak alakulhatnak át, sőt, tűnhetnek el a következő években, s egy friss kutatás szerint a járvány a globális munkaerőpiacot is fenekestül felforgathatja a következő években.

McKinsey & Company piackutató vállalat legújabb kutatása szerint a bolygó legfejlettebb országainak több mint százmillió munkavállalója lesz kénytelen új állást találni a következő tíz évben. A Föld nyolc legerősebb gazdasága, azaz Kína, Franciaország, Németország, Japán, Spanyolország, az Egyesült Királyság és az USA, munkavállalóinak 12% szinte biztosan elveszti állását 2030-ig.
A legkomolyabb munkanélküliséggel az Egyesült Államokban kell számolni a kutatás szerint.
A becsült számilliónyi munkavállalóból 17 millió az USA-ban marad majd munka nélkül. A változás különösen az alacsony bérért, vendéglátásban vagy kereskedelemben dolgozó munkavállalókat érinti majd - állítja a kutatás.
A kisebbségek, a fiatal munkavállalók, a képzettség nélküliek és a nők vannak a legnagyobb veszélyben, állítja a kutatás. A szakértők szerint nem pusztán arról van szó, hogy ezek az emberek elvesztik az állásukat, hanem arról, hogy átképzésre is szükségük lesz, hiszen ezek az állások véglegesen megszűnnek az adott területen.