2024. július 29., 12:58

Jackl Vivien nem jutott döntőbe 400 méter vegyesen

Jackl Vivien nem jutott a nyolcfős döntőbe 400 méter vegyesen a párizsi olimpia úszóversenyeinek hétfői napján.

Jackl Vivien
Fotó: MTI

A 15 éves versenyző, a magyar küldöttség legfiatalabb tagja áprilisban az országos bajnokságon robbant be, amikor is egyéni csúcsát majdnem hat másodperccel megjavítva, 4:34.96 perces junior Európa-csúccsal nyerte a számot.

Ez az eredmény az ötkarikás programban szereplő versenyzők rangsorában a hatodik volt, így reális esélye volt a fináléba kerülésre.

Jackl az első előfutamban úszott, jóval rutinosabb riválisaival csak háton és gyorson tudta felvenni a verseny - különösképpen mellen szakadt le jelentősen -, így 4:44.47 perces idővel hatodikként csapott célba, összesítésben pedig a 14. helyen végzett.

Ez azt jelenti, hogy a hétfő esti úszóprogramban egyetlen magyar sem lesz érdekelt.

Nem ez volt a terv, eredetileg egy 4:40 körüli időt lőttünk be, ami elég lehet a fináléhoz. Egyszerűen rosszul jött ki a lépés. A belgrádi Európa-bajnokságon csúcsformában voltam, hogy 1500 gyorson is meglegyen a szint, itt most szerettem volna hasonló időt úszni, mint akkor, de nem sikerült. Nem vagyok egy izgulós típus, próbáltam nem rágörcsölni a dolgokra, de mégis, valahogy nagy volt a teher"

- nyilatkozta az MTI-nek a fiatal magyar sportoló, aki edzőjével, Kocsis Mártával "jól látta" előzetesen az esélyeket, ugyanis az utolsó, nyolcadik helyen még döntős brit Katie Shanahan 4:40.40-gyel került be.