magyar7 25
A férfiasságtól az apaságig, az égszakadástól Gvadányi és Juhász Gyula Szakolcájáig
Magyar7 - 25. száma
2024. május 18., 12:05

Jégkorong-vb: Negyeddöntőbe jutottak a házigazda csehek - VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓKKAL

A házigazda cseh, valamint az amerikai válogatott is győzött péntek este a jégkorong-világbajnokság csoportkörének ötödik fordulójában.

Csehország
Fotó: TASR/AP

A fővárosban a hazaiak a vb eddigi meglepetés alakulatával, a címvédő Kanada ellen 1-6-ról pontot szerző, a finneket 0,1 másodperccel a vége előtt lőtt góllal legyőző osztrákokkal találkoztak és kerekedtek felül négy góllal, így bejutottak a negyeddöntőbe.

Ostravában a tavaly feljutó lengyelek nem bírtak az amerikaiakkal, akik 4-1-es sikerükkel feljöttek a B csoport második helyére, míg a lengyelek maradtak az utolsó, kiesést érő nyolcadik helyen.

Eredmények, 5. forduló:

A csoport (Prága):
Csehország-Ausztria 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)
korábban:
Dánia - Nagy-Britannia 4-3 (2-2, 1-1, 1-0)
Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Csehország 12 pont/5 mérkőzés, 2. Kanada 11/4 (20-10), 3. Svájc 11/4 (16-8), 4. Finnország 7/4, 5. Dánia 6/5, 6. Ausztria 4/5, 7. Norvégia 3/5, 8. Nagy-Britannia 0/4

B csoport (Ostrava):
Egyesült Államok-Lengyelország 4-1 (0-0, 2-0, 2-1)
korábban:
Németország-Kazahsztán 8-2 (2-1, 3-0, 3-1)
Az állás: 1. Svédország 12/4, 2. Egyesült Államok 10/5, 3. Németország 9/5, 4. Szlovákia 8/4, 5. Lettország 7/4, 6. Franciaország 4/4, 7. Kazahsztán 3/5, 8. Lengyelország 1/5

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe, az utolsók kiesnek, és jövőre a divízió I/A-ban szerepelnek. A jövő évi elit vb két házigazdája, Dánia és Svédország nem lehet kieső.