2021. október 27., 08:36

Fölényes dunaszerdahelyi siker a Szlovák Kupában

Folytatódott a sűrű meccsprogram a dunaszerdahelyi női kézilabdacsapat számára. A sárga-kékek ezúttal a Szlovák Kupában léptek pályára a Galgóc otthonában és különösebb probléma nélkül harcolták ki a továbbjutást.

HC DAC
Fotó: HC DAC Dunaszerdahely fb oldala

A bajnokság és az európai kupaporond után a Szlovák Kupában is bemutatkozott a HC DAC női kézilabdacsapata. Debre Viktor együttese kiemelt csapatként lépett pályára a Galgóc otthonában a legjobb négy közé kerülésért.

A mérkőzés toronymagas esélyese a dunaszerdahelyi együttes volt, ami már a félidei eredményen is jócskán meglátszott.

A sárga-kékek vezetőedzője több fiatalnak is bizalmat szavazott a kupamérkőzésen. A galgóciak kilenc percig tudták tartani a DAC tempóját, ugyanis ekkor állt utoljára döntetlen (4-4) az eredményjelzőn. Ezt követően a sárga-kékek folyamatosan növelték a különbséget. Az első félidő végére a DAC magabiztos nyolcgólos előnyt épített ki, amit a második félidőre sikerült is tovább növelnie a dunaszerdahelyi együttesnek.

Az európai kupaporondon kettős győzelemmel debütáló dunaszerdahelyiek a második félidőben még nagyobb fölénybe kerültek és magabiztos játékkal egy percig sem forgott veszélyben továbbjutásuk.

A DAC végül fölényes, 21 gólos győzelemmel biztosította be továbbjutását a legjobb négy közé. A sárga-kékek legeredményesebb játékosa a hét gólt szerző Sári Barbara és a szintén hétgólos Pénzes Mónika volt, de Juhos Kata és Hudák Emma is hat gólt szerzett.

Magabiztosan nyertünk. Egy percig sem volt kérdés, ki ma a jobb formában lévő csapat. A fiatalok sok lehetőséget kaptak, akik szépen hozták az elvárt formát. Megérdemelten, magabiztosan győztünk. Örülünk, hogy ott lehetünk a legjobb négy csapat között”

– értékelt Debre Viktor vezetőedző a lefújást követően.

Szlovák Kupa, negyeddöntő:

HC SPORTA Galgóc - HC DAC Dunaszerdahely 20-41 (11-19)

DAC gólszerzői: Pénzes Mónika 7, Sári Barbara 7, Juhos Kata 6, Hudák Emma 6, Kucsera Rebeka 4, Bugár Cintia 3, Demeter Virág Orsolya 3, Jagodič Melani 3, Mészáros Réka 1, Hornyák Panna 1