2022. június 14., 10:16

Előnyben a Golden State, egy győzelemre került a bajnoki címtől

Otthon nyert a Golden State Warriors az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) döntőjének ötödik felvonásán, így egy győzelemre került a bajnoki címtől, miután összesítésben 3-2-re vezet a Boston Celtics ellen.

Goldan State
Fotó: TASR/AP

A hétfői mérkőzésen tízpontos különbséggel bizonyult jobbnak a Golden State, amely jól kezdett,

de a kiegyenlített második negyedet követően átadta az irányítást a vendégcsapatnak.

A Boston a harmadik felvonásban aztán nemcsak felzárkózott, hanem a vezetést is megszerezte. A Warriors a negyedik negyedre rendezte sorait, a játékrész közepén már tíz pont körüli előnyre tett szert, amelyre építve végül magabiztosan nyert.

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a vendégeknél Jayson Tatum 27 pontot szerzett,

ráadásként volt 10 lepattanója, a hazaiaknál Andrew Wiggins 26 ponttal és 13 lepattanóval zárt, míg Klay Thompson 21 pontig jutott.

A finálé európai idő szerint péntek hajnalban folytatódik Bostonban.

Eredmény:
döntő, 5. mérkőzés:
Golden State Warriors-Boston Celtics 104-94
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2, a Golden State Warriors javára.