2023. március 4., 13:52

Egy lépésre a rájátszás negyeddöntőjétől az Érsekújvár

A szlovák jégkorong-bajnokság (Tipos Extraliga) alapszakaszának utolsó előtti fordulóját rendezték meg péntek este. Az érsekújvári bikák hazai pályán egy létfontosságú győzelmet arattak a szintén a rájátszás negyeddöntőjébe igyekvő Nagymihály ellen, így az újváriak lépéselőnybe kerültek.

érsekújvár hoki
Fotó: TASR/AP

A szlovák Tipos Extraliga utolsó előtti fordulójában az Érsekújvár utolsó hazai bajnokiján lépett pályára az alapszakaszban. Majoross Gergely együttese a Nagymihályt látta vendégül, akikkel nagy csatát vívnak a negyeddöntőbe kerülésért.

A hazaiak kiválóan kezdték a mérkőzést, az ötödik percben máris előnybe kerültek Loggins emberelőnyös góljával, majd egy perccel később, Tomaš Mikúš növelte kettőre az újváriak előnyét.

A vendégek viszonylag gyorsan szépíteni tudtak, miután Macejko a kilencedik percben betalált. Az első harmad vége előtt 30 másodperccel emberhátrányból szereztek gólt a vendégek, ezzel kétgólos hátrányból egyenlítettek.

A hazaiak a második játékrész elején ismét megszerezték a vezetést, a 27. percben Juraj Mikúš talált be. A találkozó további részében mindkét gárda előtt akadtak lehetőségek, de egészen a mérkőzés legvégéig maradt a 3-2-es eredmény. A véghajrában a zempléniek lehívták kapusukat is, de nem tudták kiharcolni a hosszabbítást, végül az újváriak támadója, Tomáš Mikúš zárta le a mérkőzést egy üres kapus góllal.

Az Érsekújvár, győzelmének köszönhetően, megelőzte a Nagymihályt, így a tabella hatodik helyét foglalják el Majoross Gergely tanítványai. Ez az utolsó negyeddöntős hely a rájátszásban, az újvári bikák előnye két pont a zempléniekkel szemben.

Az alapszakasz utolsó vasárnapi fordulója is tartogat izgalmakat, az Érsekújvár a címvédő pozsonyi Slovan otthonában lép pályára, akik szintén nagy csatában vannak a Kassával az alapszakasz győzelemért. A Nagymihály pedig hazai pályán fogadja a Poprád együttesét. A pénteki utolsó előtti fordulóban az is eldőlt, hogy az Eperjes búcsúzik az élvonalból, miután a Zólyom otthonában kaptak egy hetest.

Szlovák jégkorong-bajnokság (Tipos Extraliga), alapszakasz, 43. forduló:

HC Érsekújvár - HC Dukla Nagymihály 4-2 (2-2, 1-0, 1-0)

Gólszerzők:  5. Loggins (Lee), 6. T. Mikúš (Ondrušek, Klempa), 27. J. Mikúš (Faith, Bezúch), 60. T. Mikúš (Farley, Mamčics) – 9. Macejko (Okoličány), 20. Galamboš.

A forduló további eredményei:

HK Poprád - HC 05 Besztercebánya 2-4 (1-1, 0-2, 1-1)

HC Kassa – HK Igló 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

MHK 32 Liptószentmiklós - HC Slovan 3-1 (1-0, 2-0, 0-1)

HKM Zólyom - HC Eperjes 7-0 (2-0, 1-0 4-0)

HK Dukla Trencsén - HK Nyitra 4-2 (2-0, 1-0, 1-2)

A tabella állása az alapszakasz utolsó fordulója előtt:

1.Slovan 93 pont, 2. Kassa 93, 3. Zólyom 87, 4. Besztercebánya 79, 5. Igló 76, 6. Érsekújvár 74, 7. Nagymihály 72, 8. Poprád 69, 9. Trencsén 68, 10. Nyitra 61, 11. Liptószentmiklós 58, 12. Eperjes 52 pont (már kiesett)

A tabella első hat helyén végző együttes egyeneságon bejut a rájátszás negyeddöntőjébe, míg a 7-10. helyen végzők a maradék két negyeddöntős helyért játszanak.