2021. december 15., 13:45

Curry az NBA új triplakirálya

Immár Stephen Curry dobta a legtöbb hárompontos kosarat az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban, amelynek legutóbbi játéknapján csapata, a Golden State Warriors 105-96-ra legyőzte a házigazda New York Knicks gárdáját.

Stephen Curry
Fotó: TASR/AP

Curry 22 ponttal járult hozzá a vendégek győzelméhez, 14 triplakísérletéből öt volt sikeres.

A liga történetében eddig Ray Allen volt a csúcstartó a hárompontos dobásokat illetően, a kétszeres bajnok 1300 mérkőzésen 2973 tripláig jutott.

A 33 éves Curry 789 meccs után 2977-nél tart.

A liga új triplakirálya már az első negyedben elért a csúcsdöntésig, melyet követően hosszabb ünneplés kezdődött a Madison Square Gardenben. Jelen volt az eddigi rekorder Allen is, aki személyesen gratulált Currynek. A Warriors sztárja 12 év alatt érte el a rekordot, első sikeres tripláját 2009 októberében dobta az NBA-ben.

A Brooklyn Nets nagy csatában, hosszabbítás után diadalmaskodott a vendég Toronto Raptorsszal szemben,

ezzel sorozatban harmadik sikerét aratta. Kevin Durant tripla duplával, 34 ponttal, 13 lepattanóval és 11 gólpasszal járult hozzá a hazaiak győzelméhez, Patty Mills pedig 30 pontot dobott. A Raptorsban Fred VanVleet 31, Gary Trent Jr. és Pascal Siakam pedig 25-25 pontot szerzett.

Szintén ráadásban dőlt el a meccs Portlandben,

ahol a vendég Phoenix Suns nyert négypontos különbséggel. Deandre Ayton 28 ponttal és 13 lepattanóval vezette sikerre a Sunst, melyben Chris Paul 24 pontig és 14 gólpasszig jutott. A házigazdák részéről Damian Lillard volt a legjobb, ő 31 pontot dobott és 10 gólpasszt osztott ki.