2021. június 20., 10:41

A Milwaukee búcsúztatta a Brooklynt

A Milwaukee Bucks hosszabbítás után 115-111-re győzött a Brooklyn Nets vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság Keleti főcsoport-elődöntőjének hetedik mérkőzésén, így 4-3-ra megnyerte a párharcot.

Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks
Fotó: TASR/AP

A kiegyenlített mérkőzés ráadásában a vendégek hat pontjával szemben a hazaiak mindössze két pontig jutottak.

A Brooklyn sztárjátékosa, Kevin Durant végig pályán volt,

53 perc alatt - a rájátszás hetedik meccseit tekintve - ligarekordot jelentő 48 pontig jutott, de nem tudta csapatát győzelemhez és továbbjutáshoz segíteni.

A vendégeknél ezúttal is Jannisz Antetokunmpo és Khris Middleton párosa vitte a prímet

előbbi 40 ponttal és 13 lepattanóval, utóbbi 23 ponttal és 10 lepattanóval zárt.

A Nets először kapott ki az idei playoffban hazai környezetben, ez egyben a szezon végét is jelentette a gárda számára.

A Bucks a Keleti főcsoport döntőjében majd az Atlanta Hawks-Philadelphia 76ers párharc továbbjutójával mérkőzik meg, amely versenyfutás 3-3-ra áll.

Eredmény, rájátszás, főcsoport-elődöntő:
Keleti főcsoport:

Brooklyn Nets-Milwaukee Bucks 111-115 - hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-3, a Milwaukee javára.