Január végén, február elején a megkérdezettek 39,8 százaléka oltatta volna be magát, márciusban ez az arány 41,8 százalékra nőtt.
Az orvosok, mentősök, rendőrök és katonák regisztrációja válik ezzel jóval nehezebbé.
Nem szép dolog csalni, de többen megpróbálják kijátszani a rendszert.
Április elsejéig összesen 1 000 911 adagot adtak be a koronavírus elleni oltóanyagból.
Itt az ideje, hogy azzal is foglalkozzunk, mi jön ezután. Van ugyanis néhány igen kínos kérdés, amelyeket muszáj lesz megválaszolnunk.
Az új kérdőív egyelőre négy, az egészségügyi minisztérium rendelete által meghatározott csoport számára lesz elérhető.
Közel 3 millió vakcinát is be tudnak adni naponta.
Reméljük, minél előbb aktuálissá válik a kérdés, s a kormánynak is döntenie kell, milyen plusz jogokat kapjanak azok, akik már védettek a vírussal szemben.
Március 22-én több brüsszeli helyszínen, külön program keretében kezdik meg a brüsszeli EP-képviselők, tisztségviselők és bürokraták oltását.
Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa szerint mérföldkő, hogy ezen a hétvégén elérheti az egymilliót a beoltott emberek száma Magyarországon.
Többek között kiderül, melyek azok a mellékhatások, amelyektől nem kell tartani, s melyek azok, amik esetleg azt jelzik, baj van.