A határozat szerint az Országgyűlés támogatja és szorgalmazza olyan megemlékezések szervezését, amelyek a magyarság és a székelység tizenegy évszázados összetartozását hangsúlyozzák.
Az első és második világháborúban az Úz folyó völgyében elesett székely határvédőkre emlékeztek hétfőn a Hargita megyei Úzvölgye településen található nemzetközi katonatemetőben.
A törvényszéki határozat nem jogerős, a hivatalos közlés utáni 15 napban lehet fellebbezést benyújtani ellene.
A kutatók megállapították, hogy az elmúlt évtizedben egyre csökkent azon helyi magyarok aránya, akik Romániát tekintik hazájuknak, szülőföldjüknek.
Az ötéves börtönbüntetésüket töltő székelyföldi férfiakat várhatóan még a hétfői nap folyamán szabadon bocsátják a feketehalmi börtönből.
A székely ügy megérdemli a dobogó legfelső fokát, mondja Pesty László, arra utalva, az eddigi legtöbb aláírást gyűjtő polgári kezdeményezést kívánják megelőzni a most kitűzött kétmilliós céllal.