Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó is megemlékezett Székelyföld Autonómiájának Napjára.
Őrtüzek, mécsesek gyúlnak e napon Székelyföld szerte, hirdetve az ott élő magyarság jogos igényét az autonómiára.
A demokrácia csak akkor lehet hivatkozási alap, ha az autonómiát is támogatja.