Amiről két ember tud, az már nem titok. Amiről egy egész parlament, az meg már fenn is van az interneten...
Pčolinský nélkül folytatódik a rendkívüli parlamenti ülés.
A Smer a kormányfő tájékoztatását várja az összejövetelről.
Heger nem zárta ki, hogy hasonló munkatalálkozókra a jövőben is sor kerül.
Az új titkosszolgálati vezető legfontosabb feladata megerősíteni a közvélemény bizalmát az intézmény iránt.
Az SIS igazgatóját az államfő nevezi ki és hívja vissza a kormány javaslatára.
Pčolinskýt március 11-én, kora reggel vette őrizetbe a NAKA.
A szlovák törvényhozás alelnöke cáfolta, hogy ő lenne a SIS igazgatói tisztségének a várományosa.
Kedvezőtlen helyzetbe hozta a Szlovák Információs Szolgálatot (SIS) Vladimír Pčolinský letartóztatása - véli a SIS korábbi vezetője, a Számvevőszék jelenlegi igazgatója, Karol Mitrík.
Több dolog is furcsa ebben a legújabb megvesztegetési ügyben a Sme rodina politikusai szerint.
Fennáll a veszélye a tanúk befolyásolásának.
"Vagy elkezdnek foglalkozni az állami ügyekkel és az emberekkel, vagy pedig távozzanak!"
Az őrizetbe vétel a Különleges Ügyészség ügyészének beleegyezésével történt.
Az SIS jelentése szerint az euro-atlanti közösség olyan propagandatevékenységek céltáblájává vált, amelyek elsődleges célja az EU és a NATO egységének meggyengítése, valamint az egyes tagállamokon belül a belpolitika és a társadalmi légkör befolyásolása.
Az SIS kommunikációs gesztusnak tekinti a tájékoztatást.
Kosík régóta hangoztatja, hogy hajlandó tanúskodni a néhai elnök, Michal Kováč fiának elrablásával kapcsolatban.
A rendkívüli bizottsági ülés nem volt határozatképes, mivel a 13 bizottsági tag közül csak öt volt jelen.
Arra kérdésre, hogy szerinte csődöt mondott-e az SIS, azt válaszolta, hogy meg kell várni a nyomozás eredményét.
Az SIS több olyan rendőrt is korrupcióval gyanúsít, akik cigaretta-, kábítószer- és embercsempészeknek, drogdílereknek, adócsalóknak és más bűncselekmények elkövetőinek nyújthattak segítséget.