A cseh társaság 2012 óta az ötszörösére növelte az utasforgalmat a szakaszon.
A vagonokat a RegioJet vasúti társaság biztosítja, amely a Közlekedési és Építésügyi Minisztérium megrendelésére üzemeltet regionális vonatjáratokat Komárom és a főváros között. Erről a közlekedési társaság tájékoztatott pénteken.
A vonatok valószínűleg még az esti órákban is késni fognak. A főállomás és Pozsony- Új Város (Bratislava-Nové Mesto) megálló között vágány nem működik.
A hétvégén jobb lesz felkészülni kisebb késésre,
2020 júniusától a négy nappali járat közül kettő Prágából Bécsen keresztül egészen a magyar fővárosig fog közlekedni.
Augusztus 3-án és 4-én 8 és 17.30 között vonatpótló autóbuszok szállítják az utasokat Csallóközaranyos és Nemesócsa között.
Vonatpótló autóbuszok bevetését nem tervezik.
Aleš Ondrůj, a RegioJet szóvivője elmondta: a kétszintes vagonokból álló két új szerelvényt szeptember 2-án tervezik forgalomba állítani a Pozsony – Dunaszerdahely – Komárom vonalon.
A munkálatok keretében helyreállítják a vágány geometriai helyzetét, és kiiktatják a hibákat.
Szombat vasárnap az Alistál– Dunaszerdahely szakaszon hétfőn a hétfőn a Nemesócsa - Nagymegyer szakaszon.
Az utasokat a RegioJet közlekedési társaság által biztosított vonatpótló autóbuszok fogják szállítani a két állomás között.
Csúcsidőben könnyebben vonatozhatunk.
A Dunaszerdahely – Diósförgepatony szakaszon február 9-én és 10-én, 8.10 és 14.40 között vágányzár lesz érvényben.
Az elmúlt öt évben a minisztérium szerint szinte megkétszereződött a Pozsony-Komárom vonalon utazók száma.
Egyelőre még nem épül másik sínpár a Pozsony-Komárom vonalon.
Újabb bosszúság a „csallóközi expresszen”.
Megint bosszankodhatnak az utasok.
A Regiojet társaság új személyvonata (Os 4352) Dunasszerdahelyről indul munkanapokon 5:53-kor és 7:02-re érkezik a pozsonyi főállomásra.
Újabb baleset a Regiojet déli vonalán.
Túl sok a baleset a vonalon.