Az SKÚ kifejtette: ahhoz, hogy az iskolai alkalmazottak továbbra is oktathassanak és nevelhessenek, ne kelljen várniuk az új kormány alamizsnájára és emiatt ne kelljen állandóan az utcára vonulniuk.
2023. január 1-től 10 százalékos béremelés lesz az iskolaügyben, majd 2023 szeptemberétől újabb 12 százalékos.
Valódi fizetésemelést akarnak a tanárok.
Pellegrini jelezte, hogy az őszi helyhatósági választások előtt szeretnék összegyűjteni az aláírásokat, a kérdőíven pedig olyan kérdés szerepelne, amely összhangban lenne az Alkotmánnyal.