A védőoltás Lengyelországban önkéntes és ingyenes lesz, első körben a kockázati csoportokat - az egészségügyi dolgozókat, az őket segítő rendfenntartó erőket, valamint a 65 évnél idősebb embereket oltják be.
Ezzel a magyarázó nyilatkozattal az Európai Tanács világossá tehetné, hogy a jogállamisági határozatot nem használnák fel arra, hogy ok nélkül nyomást gyakoroljanak egyes tagállamokra.
Egy jogszerű mechanizmust kellene bevezetni, pontosítva a költségvetéshez fűződő kérdésköröket, például a pénzügyi eszközök törvényes kiadásának ellenőrzése, az esetleges korrupció tekintetében - fejtette ki Müller.
A két miniszterelnök aláírt egy közös nyilatkozatot, amelyből Orbán Viktor azt emelte ki: Magyarország nem fog elfogadni olyan javaslatot, amely Lengyelországnak elfogadhatatlan.
A lengyel miniszterelnök november elején kiadott rendelete tiltja hogy a szállodai létesítmények vendégeket fogadjanak. A szakértők azonban rámutatnak a szabályozás hézagjaira, amelyet ki is használnak a turisták.
A felhasználást nem lehet azokhoz az elképzelésekhez kötni, amelyeket az uniós szervek "a lengyel állam független intézményeinek, ezen belül a bíróságoknak működéséről kialakítanak".
A világjárvány kitörése óta Lengyelországban összesen 414844 fertőzöttet azonosítottak. A vírus áldozatainak a száma szintén elég magas, 6102-en haltak már meg.
Az 1993 óta érvényben lévő, „abortuszkompromisszumnak” nevezett törvény az általa javasolt módosítása után továbbra is három kivételt fog tartalamazni az abortusztilalom alól.
A lengyel kormánypárt az alkotmánybírósági döntés csütörtöki kihirdetése után bejelentette a fogyatékkal élő gyermekek gondozását támogató program bővítését is.
A fertőzöttek közül vasárnap óta 41-en elhunytak, közülük 36-nak a Covid-19 mellett valamilyen krónikus alapbetegsége volt, öten viszont kifejezetten a koronavírus-fertőzés nyomán kialakult szövődmények miatt haltak meg.