A tanács összehívását Matúš Šutaj Eštok, a Hlas-SD elnöke kérte, hogy nyíltan beszéljen a koalíció a parlamentben kialakult helyzetről.
Az ülést kedden (december 2.) 13.30-kor tartják a parlament épületében.
Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) belügyminiszter a koalíciós tanács következő ülésén ismerteti a párttörvény módosítását, melynek elmondása szerint a politikai paletta stabilizálása a célja.
A koalíciós tanács hétfőn abban állapodott meg, hogy közösen fognak eljárni a parlament programjának megtárgyalásakor.
A napokban összeül a koalíciós tanács, de pontos időpont még nincs, több dátum is szóba jöhet – derül ki a kormánypártok keddi nyilatkozataiból.
Kedden este az orvos szakszervezettel folytatott bértárgyalásról, az energetikai válságról és az illegális migrációról is egyeztet a koalíciós tanács.
Šipoš hangsúlyozta: az OĽANO frakciója továbbra is kiáll a kormányfő és Marek Krajčí (OĽANO) egészségügy-miniszter mellett.
Danko rámutatott az áfából származó alacsony bevételre vagy az államigazgatásban kifizetett jutalmakra
A képviselők a program szerint április 3-án, kora este fognak szavazni a jelöltekről, a vita pedig aznap reggel kezdődik majd.
Kármentesítő egyeztetések?