Mindenképpen kompromisszumot kell kötni ahhoz, hogy béke, de legalábbis fegyverszünet legyen.
Interjú Arany János költészetéről, a magyar nyelv kultúrameghatározó szerepéről és arról, hol van Magyarország helye az európai Nap alatt?
"Ma a legnagyobb baj Brüsszellel és a nyugat-európai országok többségével, hogy bár sokat beszélnek toleranciáról, de alapvetően intoleránsak, nem képesek a sajátjuktól eltérő társadalmi fejlődést elfogadni."
A fiatal építészmérnök, Bohák Dorottya úgy tekint magára ebben a kissé férfias szakmában, mint egy műszaki gondolkodással megáldott, művészeteket kedvelő tervezőre.
Meg tudtunk teremteni egy olyan színházi formát, műfajt, amelyik elementáris erővel hat a gyerekekre, és akik nyitott szívvel fogadják be a mesét.
Diplomata: Senki sem hibáztatja őket, mégis nyíltan hazudnak. Ez pusztítóbb, mint a rakéta.
Negyvenkilenc évesen döntött úgy, a Szentlélek hívásának engedve papnak áll.
Interjú a komáromi Kristóf Réka operaénekessel, a Harmónia-díj 2022-es birtokosával
A kisebbségvédelmi uniós stratégia megvalósítása, valamint egy nyelvi sokszínűség központ felállítása nem fájt volna túlságosan a Bizottságnak.
Tegyük már fel végre a kérdést, mi Oroszország célja ezzel a háborúval?
Az Izraelben élő biztonságpolitikai szakértővel készült nagyinterjúnkban szélesebb perspektívába helyezzük a háborút és annak következményeit.
Szathmáry Zsuzsannával, a Barsi Egyházmegye lelkipásztorával, mentálhigiénés szakemberrel beszélgettünk.
"Az álmaink és a realitás között nyílt egy olló, ez vágja most ketté Ukrajnát!" Robert C. Castellel beszélgettünk.
Hová fokozódhat Putyin atomfenyegetése? Milyen reális(!) céljai lehetnek az orosz hadseregnek Ukrajnában? Miért stratégiai fontosságú ebben a háborúban a Duna egyik ága? És még sok más érdekesség...
Hiú ábránd volt csupán, hogy a magyar állampolgárság megszerzését büntető rendelkezések kikerülhetnek a jogszabályból. Hogy ez miért nem lett így, és hogy mi az új helyzet lényege, erről beszélgettünk Nagy Dávid jogásszal.
Milyen visszhangja volt a döntésnek Oroszországban? Elkerülhető-e még egy valódi háború? Miként reagálhat a nyugati közösség az orosz bevonulásra?
Aligha akad manapság forróbb külpolitikai téma az orosz–ukrán válságnál. A Nyugat Oroszországra mutogat, az oroszok meg nyugat felé, egyre nehezebb átlátni az eseményeket. Segítünk!
Jobban oda fogunk figyelni magunkra a koronavírus után! Interjú Dr. Szigeti Gergellyel.
Miként szerepeltünk mi magyarok a legnagyobb nyugati újságok címlapjain 1848 és 2020 között? Értékek vagy érdekek alapján minősít a nyugati sajtó? A Nyugat ellen vagy a klasszikus nyugati értékek védelmében harcol Magyarország?
Vigóczki Máté Györggyel, az MCC Geopolitikai Műhelyének Oroszország-kutatójával beszélgettünk az orosz-amerikai konfliktus aktualitásairól, gyökereiről és arról, feloldható lesz-e valaha az ellentét a két világnézet között.
Berényi Józseffel a platformalapú pártműködés hátulütőiről, Jakab Elemér jelöléséről és arról beszélgettünk, nem tart-e attól, hogy a párton belüli viszályok az OĽaNO karjaiba vezetik a magyar választókat.
Nagy hátrány, hogy magyartanárként magyaráznom kell a verset, ugyanis a felmérők ezt kérik számon a diáktól, pedig a vers az érzések átadása, és mindenkit másként ragad meg.
A színészetről könnyen azt gondolja az ember, hogy ez egy könnyed játék. A Máté Gábor – Horvai István osztályban nagyon nem az.
A kisebbségi jog- és érdekérvényesítéssel foglalkozó szakember néhány nappal ezelőtt amerikai kutatók előtt tartott előadást a Beneš-dekrétumok máig ható jogérvényességéről. A tanulságok rendkívül érdekesek.