Az amerikai űrhivatal (NASA) kedden bejelentette, hogy még legalább két évet kell várni, míg asztronautái több mint 50 év után ismét a Holdon landolhatnak.
A Japán Űrkutatási Hivatal (JAXA) röviddel a tervezett felbocsátás előtt a légkör felső rétegében uralkodó erős szél miatt felfüggesztette H-IIA űrrakétájának fellövését, amely egy holdraszálló egységgel indult volna az űrbe.
Kifejezetten a Holdra szálláshoz tervezett, újgenerációs űrruhát mutatott be az amerikai űrkutatási hivatal (NASA).
Az Artemis-program keretében négy űrhajóst szállít majd az Orion űrhajó Hold körüli pályára, ahonnan a SpaceX által készített leszálló egységgel két űrhajós érkezik majd az égitestre.
Kis lépés egy embernek, de nagy ugrás az emberiségnek.