A brit kormány vészhelyzeti terve azzal számol: a téli időszakban több órás áramkimaradások is rendszeressé válhatnak.
Már a parlamentben is elkezdtek takarékoskodni az energiával, más kérdés, hogy Sulík vagy Matovič fogja-e lekapcsolni a villanyt, vagy ezt is Kollárra hagyják.
Továbbra is csak minden második utcai lámpa világít Rimaszombatban. Az önkormányzat február végén vezette be a takarékossági intézkedést, és valószínűleg a következő hónapokban is érvényben marad.
Az OPEC+ szerdai ülésén arról döntött, hogy a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetét (OPEC) és Oroszországot is magában foglaló csoport napi 100 ezer hordóval növeli kitermelését.
Az SPP állami gázszolgáltató szerint a leszerződött mennyiségnél jóval kevesebb orosz földgáz érkezik Szlovákiába.
A németek végrehajtják az extrém spórolós terveiket, hogy energiát takarítsanak meg.
Ha tagállamok közösen, nagy tételben vásárolnak gázt, talán jobb árat sikerül kialkudniuk.
Több nyugat-európai ország azt fontolgatja, hogy barnaszénen alapuló energiával fogja kompenzálni azt a kiesést, amit az orosz gáz és kőolaj ellen hozott embargó okozhat.
Ján Budaj szlovák környezetvédelmi miniszter is hozzászólt az orosz-ukrán háború miatt kialakult nagy európai energetikai vitához.
Ki ne ismerné a holland géniusz, Franciscus Cornelis Gerardus Maria Timmermans, a zöld átállásért felelős európai bizottsági alelnök óriási ötleteit?
A nem éppen politikai éleslátásáról és határozottságáról ismert szlovák kormányfő ismét elhitte magáról, hogy nagyot alakít.
Szombaton a párt pozsonyi székházában tartotta első ülését a Szövetség Országos Tanácsa.
Hétfőn bombaként robbant a hír, a Gazprom júniusra egyetlen köbméter földgázszállítási kapacitást sem foglalt le a nagykaposi belépési ponton.
A kormány továbbra sem tekint partnerként az önkormányzatokra, miközben a források elvonása és a növekvő kiadások miatt veszélybe kerül a működésük.
A magyar diplomáciának a következő időszakban az új realitásokhoz kell alkalmazkodnia, miközben nem mondhat le a nemzeti érdekeiről, ideértve a külhoni magyar közösségek védelmét.
Elfogadhatatlan, hogy az Európai Unió következő szankciós csomagjában az orosz kőolaj vásárlásának leállítása is szerepeljen.
Szijjártó: A nemzeti érdeket ez a kormány nem fogja feladni, mint ahogyan most sem tesszük, amikor hazánk energiaellátásának biztonsága a tét.
Az áremelkedésekről, az ukrán helyzetről és más aktuális kérdésekről kérdezték a TA3 stúdiójában Forró Krisztiánt, a Szövetség elnökét.
Az Európai Bizottság hajlandó ideiglenesen felmenteni a szankciós intézkedések alól az orosz olajtól leginkább függő kelet-európai országokat.
A gazdasági miniszter a szerdai kormányülés után nyilatkozott.