A fáról a fogyasztóhoz.
Régen a magyar ember legalább két diófát ültetett. Az egyiket bölcsőnek, a másikat koporsónak szánta.
Az eddigi kártevők mellé ráadásul újak is társultak, az ember hozta be őket - jellemzően Amerikából.