Az űrtávcső segítségével a tudósok meg tudják majd vizsgálni azt is, hogy az atmoszférában van-e bármi, ami az élet jelenlétére utal.
Október 25-én a Nap bő harmadát kitakaró részleges napfogyatkozás lesz megfigyelhető tájainkról.
A Jupiter Nap körüli keringésének legfényesebb szembenállásába kerül szeptember 26-án.
Csillagászok bizonyítékot találtak arra, hogy még egy bolygó kering a Proxima Centauri, a Naphoz legközelebbi csillag körül.
Egy, a nagyobb méretű földközeli kisbolygók közé tartozó égitest közelíti meg a Földet szombaton.
Arra a következtetésre jutottak, hogy még a legzordabb körülményekhez edződött, úgynevezett extremofil mikrobák sem élnék túl ezt a kihívást.
A szakemberek kimutatták, mi történt, amikor a Tejútrendszer összeolvadt a körülötte keringő Gaia Enceladus törpegalaxissal mintegy 10 milliárd éve.
Az első csillagok és galaxisok előtti időből származó fekete lyukra bukkantak ausztrál tudósok.
Él egy különleges embercsoport Érsekújvárban. Ők az amatőr csillagászok, akik minden pénteken összegyűlnek, és nézelődnek a csodákban bővelkedő égbolton.
A naptevékenység, vagy "űridőjárás" tanulmányozása segíthet a tudósoknak előrejelezni a Föld esetleges problémáit.
A látogatók úgy tekinthetik majd meg az éjszakai égboltot, ahogy eddig talán nem láthatták.
Előrejelzések szerint 63 év múlva látványos csillagászati jelenségben gyönyörködhetnek éjszakánként az emberek - mondta Kiss László csillagász.
Az objektum a Kiterjedt Groth-övben található a Nagy Medve és az Ökörhajcsár csillagkép között.
Az arXiv.org honlapon bemutatott tanulmány szerint a Naprendszer titokzatos és máig felfedezetlen objektuma lehetséges, hogy nem is bolygó, hanem egy ősi (primordiális) fekete lyuk.
Egykor lakható lehetett a Vénusz: 2-3 milliárd éven át volt mérsékelt hőmérséklet és víz a bolygón, mígnem több mint 700 millió éve drámai átalakulások hatására megváltozott a planéta 80 százalékának felszíne.
Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Juno-missziójának adatait a Rice Egyetem és a kínai Szun Jat-szen Egyetem csillagászai tanulmányozták, írásuk a Nature tudományos lap aktuális számában jelent meg.
Minden olyan űrobjektum, amelynek átmérője meghaladja a 140 métert és 7,5 millió kilométernél közelebb kerül a Föld pályájához, potenciálisan veszélyes aszteroidának számít.
A katalógus csillagai mind hűvösebbek, mint a Nap.
A német önkéntes barna törpék - a bolygóknál nagyobb, de a csillagoknál kisebb objektumok - után kutatott, amikor valami jóval fényesebb és távolabb lévő égitestet fedezett fel.
Meggörbült a Tejútrendszer, legalábbis a szélein - derült ki egy amerikai és kínai kutatók által bemutatott tanulmányból.
A hétfő reggeli jelenség azért is különleges, mert ezúttal szuperhold is lesz.
Ez az első misszió, amely a Hold "sötét" oldalának felfedezésére indult.
Bár kétmilliárd év szélsőségesen hosszú idő az emberi élethez képest, a kozmikus időskálán ez nagyon rövid idő.
Behatolt a Nap külső légkörébe, a koronába hétfő éjjel az amerikai űrkutatási hivatal Parker Solar Probe nevű űrszondája, amely ekkor 24 millió kilométerre közelítette meg a Nap felszínét.